В Україні електронні документи в "Дії" прирівнюються до фізичних, а тому і такий інструмент, як "Дія.Підпис" буде досить корисним для багатьох громадян. Завдяки йому ви можете авторизуватися в електронному кабінеті Пенсійного фонду, податкових органів, Кабінету водія тощо. Також лише за кілька хвилин ви можете підписати будь-який електронний документ лише у кілька кліків.
Розповідаємо про те, як створити "Дія.Підпис".
Як створити "Дія.Підпис"
На офіційній сторінці "Дії" зазначено, що створити даний інструмент ви можете самостійно онлайн за кілька хвилин. Для цього варто дотримувати інструкції:
завантажте та авторизуйтеся у застосунку "Дія";
у меню оберіть "Дія.Підпис";
натисніть "Активувати Дія.Підпис";
підтвердьте особу через перевірку за фото (на цьому етапі доведеться покрутити головою, підібрати добре освітлення. Зверніть увагу, якщо носите окуляри, їх потрібно зняти під час підтвердження особи);
придумайте 5-значний код (PIN-код) для "Дія.Підпису" і обовʼязково запам'ятайте його.
Однак зверніть увагу, що такий інструмент можливо створити лише у тому випадку, якщо у вас є хоча б один з цих документів у застосунку:
ID-картка;
біометричний закордонний паспорт;
закордонний паспорт, виданий після 2015 року;
посвідка на тимчасове чи постійне місце проживання.
Діяти "Дія.Підпис" може протягом року або навіть до моменту його видалення. А от створити ви його можете цілком безоплатно. Також не варто перейматися, що цим інструментом може скористатися стороння людина, адже це неможливо. Все тому, що перед кожним підписанням потрібно проходити підтвердження особи через перевірку за фото та вводити PIN-код для "Дія.Підпису".
Також, якщо людина змінює смартфон, то можна створити новий "Дія.Підпис", а старий автоматично видаляється.
Соціальна допомога в "Дії"
Станом на зараз, якщо скористатися "Дією", можна оформити наступні соціальні послуги:
допомогу при усиновленні дитини – для батьків, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування;
допомогу людині, яка доглядає за хворою дитиною без встановлення інвалідності – для батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуна, піклувальника, який доглядає за дитиною;
допомогу людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яка призначається на весь час інвалідності;
допомогу на дитину одинокій матері або батьку – для одиноких усиновлювачів чи одиноких мати або батька, які не перебувають у шлюбі.
Детальніше про це можна прочитати у нашому матеріалі.
Раніше ми писали, які нові військові облігації з'явилися у "Дії". Також ми розповідали, як купувати чи продавати автомобілі в "Дії".