29 листопада Національний банк України оголосив про початок реалізації пам’ятної монети "Українська мова". Нумізматична продукція виготовлена з нейзильберу та продається в онлайн-магазині НБУ. Монета має номінал 5 гривень, але коштує дорожче.
Про це повідомила пресслужба регулятора.
Спершу Національний банк презентував срібний виріб, приурочивши випуск до Дня української мови та писемності 27 жовтня. Відсьогодні українцям доступні монети з нейзильберу в сувенірному пакуванні.
В магазині НБУ їх продають за 135 грн, але тираж дуже швидко розкуповують. Всього світ побачать до 75 000 штук. Дизайн майже не відрізняється від срібного аналогу:
- на аверсі – стилізована українська літера "Ї", на якій сидить соловейко, і текстура з контурів літер абетки, що асоціюється з гніздом і родинним затишком;
- на реверсі – композиція з українських літер, які складають вислів "наша мова України".
Як зауважили в НБУ, мову не можна назвати лише засобом спілкування, адже вона є носієм величезної культурної спадщини народів і частиною генетичного коду. Важливість мови дуже чітко окреслилася в час повномасштабної війни, коли українська перетворилася на символ свободи і незалежності.
Монета з символікою 2024 року
Раніше ми розповідали, що 24 листопада Національний банк презентував традиційну для себе пам’ятну монету з символікою прийдешнього року. За східним календарем 2024-й є роком Зеленого Дерев'яного Дракона. Але, враховуючи ситуацію в Україні, регулятор вирішив поєднати традиції з реальністю.
Разом із драконом і східним символізмом на монеті зображено шеврон Збройних сил України, що говорить про відзнаку героїзму та незламності наших захисників. Адже для українців наступний рік продовжиться у боротьбі з російськими окупантами за незалежність і свободу.
Монету продавали у сувенірній упаковці за 131 грн. Згодом асортимент магазину нумізматичної продукції НБУ поповнять новим випуском, оскільки перший розкупили за лічені години. Номінал – 5 гривень, матеріал – нейзильбер.
На аверсі викарбували 12 символів східного календаря та стилізований годинник, стрілка якого вказує на дракона. Реверс містить власне символ 2024 року плюс характерні для кожного сезону елементи, наприклад, сніжинки, гілки, плоди і квіти.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що НБУ випустив нову монету, присвячену визволенню Херсонщини. Також ми повідомляли, що розбагатіти завдяки монеті реально та розповідали, за яку копійку готові змагатися колекціонери.