Україна втратила на декілька позицій в міжнародному рейтингу найвпливовіших паспортів світу. Український паспорт опустився з 30-го на 32-е місце.
Таку статистику, у своєму звіті, наводить The Henley Passport Index.
В Індексі паспортів світу, який публікує компанія Henley&Partners на основі даних Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), Україна опустилась на дві сходинки через зміни позицій інших країн. Попри домовленості про безвізове переміщення з Кенією, М'янмою та Ефіопією у загальному рейтингу паспортів, український опустився з 30-го на 32-е місце.
Які країни перебувають в лідерах рейтингу найвпливовіших паспортів
За даними компанії, з українським паспортом візу оформлювати не потрібно до 148 країн світу. Водночас вперше за 19 років спостережень перше місце у відповідному рейтингу посіли одразу шість країн, паспорти яких гарантують безвіз до 194 напрямками світу із 227. До лідерів рейтингу належать:
- Німеччина;
- Італія;
- Іспанія;
- Франція;
- Сінгапур;
- Японія.
Друге місце посіли країни, паспорт яких гарантує 193 безвізових напрямки — це Південна Корея, Фінляндія та Швеція. Третє місце займають Австрія, Данія, Ірландія та Нідерланди, з їх паспортами можна без віз можна подорожувати по 192 напрямках.
Варто зазначити, що Велика Британія опустилася на четверту позицію з результатом у 191 безвізовий напрямок, а США займають сьоме місце (187). Цікавим фактом є те, що обидві країни очолювали цей рейтинг десять років тому.
В яких містах світу стало дорожче жити
В середньому вартість життя піднялися на 7,4%, що призвело до оновлення позицій у цьогорічному рейтингу найдорожчих міст. Столиця України була виключена з рейтингу найдорожчих міст у 2022 році через війну, а у 2023 році посіла 132 місце у відповідному дослідженні.
Перше місце в рейтингу посідають Цюрих та Сінгапур. Азійське місто тримає статус найдорожчого уже 11 років поспіль, тоді як Цюрих піднявся з шостої позиції. Основними причинами цього експерти називають високу вартість товарів для дому та продуктів. В першу десятку рейтингу увійшли такі міста:
- Цюрих та Сінгапур;
- Женева;
- Нью-Йорк;
- Гонконг;
- Лос-Анджелес;
- Париж;
- Тель-Авів;
- Копенгаген;
- Сан-Франциско.
До рейтингу також потрапили Москва та Санкт-Петербург, які впали на 142 та 147 позиції відповідно. Таку ситуацію пов'язують з дією санкцій та обвалом російського рубля. А найдешевшими містами для життя є — Дамаск (Сирія), Тегеран (Іран) та Трипо (Лівія).
Раніше ми писали, що відбувається на ринку нерухомості України, а також яким буде ринок праці у 2024 році.