Безробітні українці, які стали на облік у Державній службі зайнятості, можуть отримувати грошову допомогу від держави. Однак розмір виплат для кожного громадянина різний й залежить від певних факторів. Українці можуть самостійно розрахувати розмір грошової допомоги з безробіття, який їм мають нараховувати.
Про це йдеться в Законі України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Як нараховують допомогу безробітним в Україні
Розмір такої грошової допомоги залежить від кількох факторів, а саме:
- страхового стажу;
- підстав припинення трудових відносин;
- розміру заробітної плати, яку людина отримувала перед втратою роботи.
Варто зазначити, що термін отримання таких виплат також певним чином впливає на розмір допомоги:
- перші 90 календарних днів виплата нараховується у повному обсязі;
- протягом наступних 90 календарних днів – 80% від призначеного розміру допомоги;
- після вищезазначеного періоду – 70% від призначеної виплати.
Як українці можуть розрахувати розмір допомоги з безробіття
Розмір грошової допомоги з безробіття розраховується в залежності від середньої заробітної плати працівника за останні 6 місяців до реєстрації в Державній службі зайнятості та від наявного страхового стажу. Наприклад:
- якщо страховий стаж до 2 років – то розмір допомоги становитиме 50% від середньої зарплати працівника;
- від 2 до 6 років – 55%;
- від 6 до 12 років – 60%;
- понад 12 років – 70%.
Тобто, для того, аби самостійно розрахувати розмір грошової допомоги з безробіття, людині потрібно насамперед вирахувати свій середній дохід за останні 6 місяців до реєстрації та помножити на відсоток, який визначає розмір цієї допомоги.
Також потрібно враховувати й кількість календарних днів у цьому розрахунковому періоді, оскільки загальна кількість днів також знадобиться для визначення розміру допомоги.
Тож для розрахунку українцям потрібно скористатися такими формулами:
- Середня заробітна плата за останні 6 місяців / загальна кількість календарних днів в розрахунковому періоді = середньоденна заробітна плата.
- Середньоденна заробітна плата * відсоток, який визначає розмір допомоги (в залежності від страхового стажу) / 100 = розмір щоденної грошової допомоги.
В службі зайнятості розміщуватимуть вакансії від військових частин
Безробітні українці отримуватимуть пропозиції від Державної служби зайнятості, які були розміщені на порталі військовими частинами. Найбільший акцент буде зроблено на вакансіях для цивільних спеціальностей, які забезпечують функціонування та підтримку війська в тилу.
Раніше ми розповідали, які виплати можна отримати при звільненні. Також ми писали, що в Україні хочуть підвищити зарплати.