Щоб вирішити більшість питань з Пенсійним фондом України можна вирішити онлайн, тож відвідувати установу не обов'язково. Однак, якщо проблему вирішити онлайн не вдалося, українці можуть скористатись сервісом попереднього онлайн-запису.
Про те, як записатись на прийом до спеціаліста ПФУ, розповідає редакція Pro Гроші.
Щоб записатись на прийом до Пенсійного фонду українцям потрібно зайти на вебпортал електронних послуг установи. Важливо пам'ятати, що запис можна зробити до будь-якого сервісного центру, незалежно від місця прописки. Для цього необхідно:
- увійти до особистого кабінету на вебпорталі Пенсійного фонду, а для авторизації скористайтесь будь-яким зручним способом: Дія.Підпис, КЕП чи ID.GOV.UA;
- натисніть розділ "Комунікації з ПФУ" та оберіть "Запис на прийом", а далі натисніть кнопку "Записатися на прийом";
- виберіть орган Фонду, сервісний центр, тему (питання), а також місяць та рік прийому;
- натисніть кнопку "Завантажити розклад";
- виберіть потрібну дату та годину прийому у розкладі (вільні години відображатимуться зеленим кольором);
- вкажіть клітинку з бажаним часом, а потім натисніть кнопку "Записатися на прийом". Після цього з’явиться вікно зі створеним записом. За потреби українці можуть роздрукувати талон із записом або скасувати запис;
- повну інформацію про попередній запис можна знайти у розділі "Запис на прийом", у полі "Мої записи на прийом".
Як скасувати візит до Пенсійного фонду
Досить часто, через зміну планів, хворобу або інших причин виникає необхідність скасовувати запланований візит до ПФУ. Це можна зробити перейшовши на сайт Пенсійного фонду, та виконати такі кроки:
- перейти у розділ "Всі послуги" на боковій панелі;
- оберати розділ "Запис на прийом" та натиснути кнопку "Вхід";
- у меню, яке з'явиться на екрані, потрібно внести необхідні дані та додати свій цифровий підпис;
- далі слід натиснути кнопку "Запис на прийом", саме тут знаходиться інформація про останній запис до ПФУ: ПІБ спеціаліста, час та місце візиту;
- якщо запис не актуальний, натисніть на кнопку "Скасувати запит".
Після того, як візит був скасований, можна записатись на візит повторно або спробувати розв'язати питання віддалено, адже українцям доступний широкий спектр електронних сервісів, які функціонують на вебпорталі Пенсійного фонду України.
Раніше ми писали, хто може отримати пенсію у зв'язку з втратою годувальника, а також які виплати отримують працюючі пенсіонери.