UA RU

Ким замінити Діда Мороза та Снігуроньку на Новий рік – ціни за послуги аніматорів (фото)

Розповідаємо, чому українцям варто позбутися звички кликати на новорічні корпоративи цих фольклорних персонажів

Фото: Unsplash, OLX. Колаж: Pro Гроші

Аніматори в образах Діда Мороза та Снігуроньки на Новий рік

Фото: Unsplash, OLX. Колаж: Pro Гроші

У період різдвяно-новорічних свят стало традицією для українців влаштовувати різноманітні дійства за участі традиційних зимових персонажів – Діда Мороза та Снігуроньки. Аніматорів у костюмах цих героїв запрошують провести корпоративи і дитячі святкування, але мало хто замислюється над доцільністю, особливо під час повномасштабної війни.

Сайт Pro Гроші розповідає, чому варто відмовитися від червонощокого дідуся з його внучкою та ким замінити казкових персонажів.

Зміст
1.Як з’явилися Дід Мороз і Снігуронька в Україні
2.Ким замінити Діда Мороза і Снігуроньку
3.Скільки коштують послуги аніматорів

Як з’явилися Дід Мороз і Снігуронька в Україні

Ні для кого не секрет, що ці персонажі є частиною радянської пропаганди. Наприкінці 20-х років минулого століття влада здійснювала масштабну антирелігійну кампанію, змушуючи населення відмовитися від традицій: було заборонено ставити ялинки, відзначати Різдво і Новий рік, дарувати подарунки з нагоди свят, колядувати тощо.

Але згодом більшовики зрозуміли, що репресіями можна підірвати довіру громадян. Експерти "Освіторії" зазначили, що приблизно з 1935 року в газетах почали з’являтися оголошення про новорічну ялинку. Біля прикрашеного дерева зображали старого чоловіка в червоному вбранні та з мішком, набитим подарунками.

У 1937 році він зазнав урочистого дебюту в Кремлівському палаці. Відтоді Дід Мороз став головним символом Нового року, а допомагати йому почала доросла внучка. Більшовики збагнули, що час голоду, репресій та покарань надто складний, тому запропонували українцям тимчасовий відпочинок у вигляді добродушних казкових героїв.

"До речі, Православна Церква категорично засудила новостворений образ Діда Мороза і небезпідставно. Бо здавна вважалося, що Мороз є уособленням холоду, зла, темної демонічної сили. Втім святкування з новими символами швидко поширювалося серед населення",розповіла фольклористка Олена Чебанюк.

Ким замінити Діда Мороза і Снігуроньку

Отже, ми з’ясували, чому українці повинні відмовитися від образів, нав’язаних радянською пропагандою. Але постає питання, кого запрошувати на святкування та хто буде приносити подарунки дітям. Це невід’ємний атрибут кожного Нового року, без якого казка перетвориться на звичайний день.

Українці з давніх пір мають власного "Діда Мороза", але, на відміну від більшовицького персонажа, наш є цілком реальною особистістю. Мова про Святого Миколая, який народився приблизно у 270 році на території сучасної Туреччини. Спочатку він жив у розкоші, оскільки мав багатих батьків, але рано став сиротою.

Після втрати рідних Миколай роздав усе майно бідним і вирушив у світові мандри, проповідуючи християнство. Він прославився добрими справами, тож отримав ім’я Чудотворця. З часом люди, пам’ятаючи все хороше, почали наслідувати звичку чоловіка та підкладати дітям солодощі під подушку, чим започаткували славну традицію.

"В історії культури України стався унікальний випадок, коли фактично із повного забуття та тотальної багаторічної заборони відродилися традиції святкування Різдва та Святого Миколая. Це й є генетична пам’ять, це потреба нашого суспільства повернутися до духовного", – констатувала Олена Чебанюк.

Скільки коштують послуги аніматорів

Дуже популярним є запрошувати аніматорів на дитячі свята чи навіть дорослі робочі корпоративи. Персонажі приносять із собою радісний настрій та залишають веселі спогади. Оскільки Дід Мороз і Снігуронька більше не є бажаними гостями, варто змінити традицію та вибрати Святого Миколая.

В Україні досить багато компаній чи приватних виконавців, які пропонують послуги аніматорів на Новий рік. Варто розуміти, що ціни відрізняються залежно від міста та часу виступу. Наприклад, у Києві та області за одного героя потрібно заплатити від 2 000 грн (півтори години). А в Житомирі вартість – до 1 000 грн за годину, якщо подія запланована на 31 грудня.

У Чернігові вартість півгодинного привітання для дитини вдома становить 500 грн. Вінницькі аніматори коштують від 700 грн за 20-хвилинне привітання з віршами. У Черкасах ціни починаються від 1 200 грн і підвищуються ближче до опівночі. Харківський Миколай прийде в гості до дітей мінімум за 1 500 грн, зате виконає танець під музику та розповість кілька цікавих історій малечі.

Раніше сайт Pro Гроші писав, як відсвяткувати Новий рік у сімейному колі без скандалів та сварок. Також ми повідомляли про найкращі меми, які стосуються новорічних подарунків і витрат.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі