Українці вже звикли до змін, адже через ситуацію в країні досить важко утримувати певну стабільність. Саме тому ми вирішили дізнатися, чого слід очікувати від ринку таксі у наступному році та до чого вже зараз варто готуватися українцям.
Про це у коментарі сайту Pro Гроші розповіла pr-менеджер служби OnTaxi Олена Юхно.
2.Що впливатиме на формування тарифів у 2024 році
3.Яка ситуація з водіями на ринку
4.Які умови пропонують служби водіям
5.Як вплине зміна розмірів податків на заробіток водіїв та самих служб таксі
Чи зміняться тарифи на поїздки у 2024 році
З початку повномасштабного вторгнення тарифи на поїздки в таксі неодноразово оновлювались. Здебільшого вони саме збільшувалися, адже впливали на ціноутворення кілька факторів:
економічна ситуація в країні;
вартість пального та його надлишок;
курс валют;
оподаткування;
середня заробітна плата в регіонах, де працює служба тощо.
Ба більше, за словами pr-менеджер служби OnTaxi Олени Юхно, вартість поїздок може зрости й в наступному році, однак наразі це важко спрогнозувати, адже кожен фактор зі списку, який перерахований вище має свій важіль в даному питанні.
Саме тому не можливо наразі визначити, які ціни будуть в наступному році, коли вони зміняться і чи зміняться взагалі. Загалом сума тарифів визначається ринковими обставинами. Тож сказати, як воно буде далі, поки важко, – розповідає спікерка.
Що впливатиме на формування тарифів у 2024 році
Загалом цих факторів багато, а тому їх можна поділити на дві черги. Наприклад, першочергові причини через які може змінитися ціна поїздки:
вартість палива;
вартість витратних матеріалів;
вартість запчастин для авто.
У другу чергу входять:
податкове навантаження на водіїв;
загальна економічна ситуація в країні. Тобто, вартість продуктів у супермаркетах, комунальних послуг тощо.
Важливо розуміти, що всі ці критерії можуть впливати на ціноутворення поїздки, як разом, так і окремо.
Яка ситуація з водіями на ринку
За словами Олени Юхно, наразі на ринку дійсно чимало людей. Ба більше, найбільший "сплеск" заявок від потенційних водіїв був саме від початку повномасштабного вторгнення, а тому певного дефіциту робочої сили на ринку поки немає.
Важливо розуміти, що такі приватні перевезення – це чудова можливість трохи заробити грошей у періоди нестабільності, – додає pr-менеджер служби OnTaxi.
Ба більше, заявок від водіїв може бути чимало і надалі, адже така робота має кілька переваг, а саме:
власний графік;
заробітна плата може бути досить привабливою. Вона визначається на основі кількох факторів, включаючи регіон, в якому ви працюєте, а також кількість подорожей, які ви виконуєте;
незалежність від роботодавця.
Саме тому є очікування, що і в наступному році дефіциту водії на ринку таксі не буде.
Які умови пропонують служби водіям
За словами Олени Юхно, інформаційні сервіси замовлення авто дають можливість приватним перевізникам отримувати замовлення від потенційних клієнтів у комфортному режимі. Тобто, вони можуть брати замовлення, які відповідають певним параметрам свого авто.
Також вони працюють за власним графіком. Наприклад, водії можуть приділяти перевезенням основний робочий час або навпаки зробити з цієї справи лише додатковий підробіток.
Як вплине зміна розмірів податків на заробіток водіїв та самих служб таксі
Наразі середній прибуток приватного перевізника знаходиться на середньо ринковому рівні заробітних плат в країні, а отже, збільшення податкового навантаження відобразиться лише на ціні послуг – вона може зрости. Тобто виходить, що різницю буде компенсовано, але лише коштом кінцевого споживача, зазначає спікерка.
Раніше ми розповідали, яку зарплатню отримують водії Uber. Також ми писали, про що мовчать чемні пасажири під час поїздок в таксі.