Ощадбанк дає можливість клієнтам отримати електронний цифровий підпис. Це файл, за допомогою якого відбувається авторизація на порталі Пенсійного фонду. Але онлайн-генерація чомусь довгий час не працювала.
Скаргу опублікували на порталі Мінфін у розділі відгуків.
Користувачка, зареєстрована під ніком YuliaChemyorkin, розповіла, що намагалася допомогти свекрові-пенсіонеру згенерувати ЕЦП онлайн. Взагалі послуга доступна у будь-якому відділенні Ощадбанку, втім за допомогою каналу зворотного зв’язку процес набагато швидший.
Дівчина пробувала отримати підпис різними шляхами: через чат-бот на офіційному сайті, у месенджерах Viber і Telegram, але результат був однаковий. Протягом трьох днів на екрані з’являлося повідомленні: "На жаль, під час генерації сертифіката сталася помилка. Будь ласка, поверніться у меню чат-бота та повторіть спробу".
Як зауважила користувачка, для пенсіонерів наявність електронного цифрового підпису є дуже важливим, оскільки з ним відбувається вхід в особистий кабінет на сайті ПФУ. Не маючи ЕЦП, втрачається доступ до інформації про субсидії, подання електронних запитів тощо. Водночас у ПриватБанку, додала дівчина, "все працює стабільно", а в Ощадбанку знову проблеми, які "ніхто не поспішає вирішувати".
Як отримати ЕЦП в Ощадбанку онлайн
ЕЦП – це аналог звичайного ручного підпису, який зашифровано криптографічним способом. Завдяки механізму створення файли неможливо підробити, тому ЕЦП забезпечує максимальний захист. Його використовують у багатьох галузях для перевірки автентичності підпису, цілісності електронних документів та безпеки транзакцій.
Клієнти Ощадбанку можуть згенерувати ЕЦП безпосередньо на офіційному сайті фінансової установи. Для цього варто здійснити такий алгоритм дій:
- на головній сторінці відкрийте меню та оберіть пункт "Зворотній зв’язок";
- клікніть на потрібний канал зв’язку;
- якщо обрали веб-чат, з’явиться вікно онлайн-помічника;
- введіть фінансовий номер телефону, до якого прив’язана платіжна картка Ощадбанку;
- отримайте спеціальній код авторизації в SMS і зазначте його у полі;
- серед доступних послуг виберіть "Інші сервіси", потім – "Електронний цифровий підпис";
- натисніть на кнопку "Згенерувати ЕЦП";
- перейдіть за посиланням і вигадайте пароль для свого підпису;
- зачекайте 10-15 хв і завантажте файл на комп’ютер.
Тепер ним можна користуватися. Зауважимо, створення ЕЦП за допомогою онлайн-помічника на сайті Ощадбанку доступно клієнтам лише один раз. Втративши ключ, доведеться звертатися у відділення фінансової установи за новим файлом.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що Ощадбанк оголосив про нові умови кредитування і розповідав, що зміниться для клієнтів. Також ми повідомляли, що може змінитися для переселенців-клієнтів Ощадбанку.