Як правильно купувати в інтернеті: українцям назвали головні правила
У Держпродспоживслужбі пояснили, про які правила мають знати українці, які часто купують товари в інтернеті
Українцям пояснили, як правильно купувати в інтернеті
Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші
Українці усе частіше купують товари в інтернет-магазинах та купують онлайн різноманітні речі. Однак ніхто незастрахований від того, що покупка може обернутися невдачею та дарма витраченими грошима.
Тому у Держпродспоживслужбі розповіли, як правильно купувати товари в інтернеті та не наражатися на небезпеку.
Зазначається, що українці купують товари в інтернет-магазинах, бо хочуть зекономити гроші. Як правило, покупки онлайн завжди дешевші, ніж цінники у фізичних магазинах. До того покупці економлять час, оскільки їм не потрібно відвідувати магазини.
Яких правил варто дотримуватися під час купівлі в інтернет-магазинах
Водночас у Держпродспоживслужбі пояснили, що перед тим, як укласти на відстані договір із покупцем, онлайн-магазин має надати клієнту наступні дані:
- найменування продавця (виконавця), його місцеперебування та порядок прийняття претензії;
- характеристики продукції;
- ціну, включаючи плату за доставку, та умови оплати;
- гарантійні зобов'язання та інші послуги, пов'язані з утриманням чи ремонтом продукції;
- інші умови поставки або виконання договору;
- мінімальну тривалість договору, якщо він передбачає періодичні поставки продукції або послуг;
- вартість електронних комунікаційних послуг, якщо вона відрізняється від граничного тарифу;
- період прийняття пропозицій та скарг;
- порядок розірвання договору.
"Якщо ця інформація є у наявності, тоді клієнт може погоджуватися на покупку", – йдеться у повідомленні.
Також покупцю слід переконатися, що інтернет-магазин є надійним продавцем. Перевірити це можна, якщо уважно переглянути сайт продавця. При цьому особливо прискіпливу увагу варто приділити:
- оформленню сайту: якщо там багато граматичних помилок або неточностей – це підозріло;
- знайти відгуки про магазин та товар від інших покупців;
- якщо ціна на такий самий товар значно нижча ніж в інших інтернет-магазинах, то потрібно поміркувати над якістю цього товару;
- якщо ви часто купуєте в інтернеті, безпечніше користуватися окремою карткою. Рахунок варто поповнювати саме на ту суму, яку хочете витратити. Також треба встановити ліміт за кількістю операцій на добу;
- якщо ви купуєте в магазині вперше – не відправляйте кошти неперевіреним продавцям. Найкращий спосіб – оплатити товар у поштовому відділенні та на місці його перевірити.
Що робити, якщо пошкодили товар у магазині
Адміністрація магазину не може змусити клієнта платити за неякісний товар або за той, який йому непотрібний. Це зазначено у статті 17 Закону України "Про захист прав споживачів". У документі також йдеться про те, що саме працівники магазину відповідальні за всі товари на полицях до моменту їх покупки.
Тож якщо покупця намагаються змусити оплатити товар, який він ненавмисно пошкодив, у відповідь клієнт може попросити переглянути записи з камер відеоспостереження, які допоможуть довести правоту. Якщо ж адміністрація все одно не відмовляється від своїх намірів, покупцю варто викликати поліцію.
Раніше ми пояснювали, які продукти варто купувати лише у супермаркетах. Також ми розповідали, чому магазинам техніки загрожують штрафи у розмірі 60 мільйонів гривень
Сподобалась стаття?