Чергову фінансову допомогу виплачуватимуть українцям-жертвам Голокосту (колишнім в'язням концтаборів і тим, хто пережив німецьку окупацію). Виплати розпочалися з 24 листопада.
Про це повідомила пресслужба ПриватБанку.
За словами члена правління банку з питань роздрібного бізнесу Дмитра Мусієнка, такі виплати фінансова установа виконує з 2014 року, оскільки є єдиним банком-агентом, уповноваженим урядом Федеративної Республіки Німеччина виплачувати компенсації жертвам нацизму на території України.
"Ми робимо все можливе були проведені в найкоротші терміни. Всі виплати та інші операції в рамках цього проєкту ми здійснюємо без комісій для одержувача", — розповів він.
Хто може розраховувати на виплати
У банку зазначають, що право на виплати мають ті громадяни, які відповідають умовам отримання компенсації – люди, які особисто постраждали під час Голокосту.
"ПриватБанк повідомить всім отримувачам виплат про надходження коштів за телефоном чи через СМС", — йдеться у повідомленні.
Кошти автоматично зараховуватимуть на рахунок чи картку клієнта. Якщо ж людина не користується послугами ПриватБанку, то гроші можна буде отримати у готівковій формі у будь-якому з відділень банку в містах України.
Виплати до Дня Незалежності 2024
У 2024 році одноразову державну допомогу до Дня Незалежності зможуть отримати військові та правоохоронці. Подавати заявку, аби отримати виплату, можна до 10 грудня.
Відомо, що кошти нараховуватимуть представникам:
- Міністерства оборони;
- Міністерства внутрішніх справ;
- Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури;
- Головного управління Національної гвардії.
Однак на держдопомогу зможуть розраховувати й інші громадяни. Детальніше про це можна прочитати у нашому матеріалі.
Кому з ВПО скасують виплати
З 1 січня наступного року держава припинить виплачувати кошти переселенцям, які:
- придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше п'яти років), крім автомобілів, які придбали волонтери та передали їх на потреби оборони країни;
- придбали іноземну валюту (крім валюти, одержаної від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали на загальну суму понад 100 тисяч гривень;
- володіють житлом на інших територіях (не там, де тривають активні бойові дії або які окуповані), якщо таке житло з площею понад 13,65 м2 на одного члена
- сім'ї;
- придбали земельну ділянку, витративши на це понад 100 тисяч гривень, квартиру, будівлю (крім житла, отриманого коштом державного або місцевого бюджету);
- мають на депозитному банківському рахунку кошти загальною сумою понад 100 тис. грн;
- перебувають у місцях позбавлення волі;
- перебувають на повному державному утриманні у будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення, школі-інтернаті, установі спеціалізованої освіти військового напряму.
Також до змін слід готуватися українцям, які без обґрунтованих причин не повертаються з-за кордону понад 30 календарних днів. Також виплат позбавлять осіб, які з 1 серпня повернулися на залишене раніше місце проживання.
Раніше ми розповідали, кому з українців виплатять по 50 тисяч гривень. Також ми писали, як отримувати подвійну соціальну допомогу.