У 2024 році збільшився розмір прожиткового мінімуму в Україні, а разом з цим змінились державні виплати, які залежать від нього. Зокрема змінились умови надання допомоги зі звернення до суду громадянам, які мають низький дохід.
Про це повідомляє сайт "На Пенсії".
Відповідно до законодавства України, право на таку допомогу мають громадяни, у яких середньомісячний дохід не перевищує два прожиткові мінімуми. Тепер право на фінансову допомогу зі зверненням до суду мають особи, які відповідають таким умовам:
- пенсіонери (за віком, вислугою років тощо) – з доходом, меншим за 4 722 гривні;
- працездатні – з доходом, меншим за 6 056 гривень;
- люди з інвалідністю – якщо їхня пенсія або допомога, що призначається замість пенсії, менша за 6 056 гривень.
Безоплатна вторинна правнича допомога включає в себе представництво інтересів у суді та складення документів для звернення до суду.
Який судовий збір платитимуть українці у 2024 році
Оскільки розмір судового збору теж залежить від прожиткового мінімуму, він також збільшився у січні 2024 року. Тепер потрібно буде заплатити:
- за розгляд заяви майнового характеру – від 1 211,2 до 15 140 гривень, залежить від ціни позову;
- за розгляд судом заяви немайнового характеру, наприклад, про розлучення без поділу майна, коштує тепер 1 211,4 гривні;
- за розгляд заяви про скасування судового наказу 151,4 гривні;
- за розгляд заяв щодо встановлення фактів, які мають юридичне значення (народження, смерті тощо) – 605,6 гривні.
Однак судовий збір платити потрібно не всім, адже законодавством передбачена відповідна пільга для деяких категорій громадян. Зокрема від сплати судового збору звільняються:
- люди з інвалідністю І та II груп;
- учасники бойових дій;
- позивачі, постраждалі від Чорнобильської катастрофи, 1 та 2 категорій.
Окрім того, судовий збір не сплачують позивачі у справах про стягнення аліментів, а також позивачі — у справах про стягнення заробітної плати й поновлення на роботі та інші категорії осіб.
Раніше ми писали, як можна врегулювати питання щодо успадкування будинку, документи на який були втрачені, а також які виплати отримають біженці після повернення в Україну.