Допомога для малозабезпечених: які виплати отримають біженці після повернення в Україну
Розповідаємо, як держава буде підтримувати громадян, які повертаються з-за кордону та не мають власного джерела доходу

Виплати для громадян, які повернулись з-за кордону
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Допомога для малозабезпечених родин буде доступна українським біженцям протягом 6 місяців після повернення з закордону. 26 січня уряд України прийняв Постанову, яка спрямована на підтримку сімей, які опинились у ризику бідності.
Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.
Раніше підтримку для малозабезпечених сімей не призначали родинам в яких є працездатні особи, які не працюють, або за них не сплачувався ЄСВ протягом попередніх 3-х місяців до звернення за такою допомогою.
"Фактично це унеможливлювало отримання такої допомоги родинами ВПО, які перемістились і внаслідок переміщення втратили роботу, а також родинами вимушених українських мігрантів, які повертаються з-за кордону після тривалого перебування там", — йдеться у повідомленні.
Таким чином уряд планує підтримати внутрішньо переміщених осіб та українців, які повернувшись з-за кордону ще не встигли працевлаштуватись та не мають власного доходу в Україні. Виплати призначатимуться на 6 місяців для:
- родин внутрішньо переміщених осіб, які, внаслідок переміщення, не працювали або не сплачували ЄСВ;
- родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ.
Також в Міністерстві соціальної політики повідомили, що з метою сприяння поверненню українців до самостійного, економічно незалежного життя, виплати для малозабезпечених будуть поєднувати з інструментами стимулювання до працевлаштування.
Який розмір виплат для малозабезпечених у 2024 році
Відповідні виплати отримуватимуть родини, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї:
- для працездатних осіб — 55% прожиткового мінімуму або ж 1 665.4 грн;
- для дітей віком до 6 років — 140 % прожиткового мінімуму, тобто 3 588,2 грн;
- для дітей віком від 6 до 18 років — 140 % прожиткового мінімуму, тобто 4 474.40 грн;
- для осіб, які втратили працездатність — 100% прожиткового мінімуму, а це 2 361 грн.
Така допомога розраховується як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для домогосподарства та його середньомісячним сукупним доходом.
Однак, якщо в родині переселенців або мігрантів, які повертаються, є працездатні особи, які не працюють, після призначення допомоги для малозабезпечених сімей вони повинні протягом 2 місяців сприяти своєму працевлаштуванню або стати на облік в Державному центрі зайнятості.
Раніше ми писали, як дистанційно оформити пенсійні виплати, а також яку ще допомогу можуть отримати ВПО та інші українці в різних містах.
Сподобалась стаття?