У стоматології теж можуть бути нещасні випадки від яких ніхто не застрахований. Наприклад, ви можете натрапити на поганого спеціаліста або отримати неправильне лікування. У цьому випадки треба відстоювати свої права та вимагати відшкодування збитків.
Про це розповідає юрист Давід Гафтер.
Яка шкода вам може бути заподіяна
Загалом правові спеціалісти ділять її на два види:
матеріальна;
моральна.
Матеріальна відшкодовується у випадках, коли вона сталась через неправомірні рішення, дій чи взагалі бездіяльність лікаря. Все це порушує особисті та майнові права пацієнта.
"Моральна шкода відшкодовується, якщо, через низьку якість стоматологічних послуг, пацієнт пережив моральні або фізичні страждання. Суд може призначити компенсацію незалежно від матеріальної шкоди. Одноразова компенсація моральної шкоди може бути надана, якщо інше не передбачено угодою або законом", – зазначає експерт.
Як отримати компенсацію
Адвокати, що спеціалізуються на стоматологічних справах, можуть надати такі юридичні послуги:
консультація щодо процесу відшкодування шкоди;
підготовка документації для судової процедури;
представництво інтересів клієнта в суді;
переговори зі страховою компанією;
інше супроводження у справі.
Однак ви й самостійно можете спробувати довести свою правоту. Найважливіше – зібрати всю необхідну документацію, яка підтверджує факт шкоди, що вам завдав стоматолог. Надалі необхідно звернутися до даного лікаря або клініки, де ви лікувались і попросити їх відшкодувати збитки. Важливо при собі також мати докази.
Якщо клініка не хоче йти вам на зустріч, то ви можете звернутися до суду з позовною заявою про відшкодування шкоди. Для цього вам треба:
встановити точні дані відповідача;
визначитись з підсудністю такої справи;
провести оцінку завданої шкоди;
сплатити судовий збір.
Що потрібно довести під час судового розгляду
Існування угоди між вами клінікою, де ви проходили лікування.
Для цього ви можете показати договір, чеки, запис до лікаря, лист призначення, виписку та інші документи, які підтвердять ваші слова.
Переконати суд, що через лікаря ви отримали послуги неналежної якості.
Це вже дещо складніше, але цілком можливо. Наприклад, якщо після послуг цього спеціаліста ваше здоров’я погіршилося, то фіксуйте це. Якщо потрібно буде, то звертайтеся до того ж лікаря знову або, у випадку відмови, до іншого фахівця, і просіть документально зафіксувати ваше звернення.
Раніше ми вже розповідали про те, коли ФОП має право на лікарняні та декретні виплати. Також почитайте про те, чи оплачується лікарняний під час відпустки.