Населення України може отримати невідкладну стоматологічну допомогу абсолютно безплатно. А неповнолітніх пацієнтів забезпечують також плановою допомогою в закладах, які підписали з Національною службою здоров’я України договір за відповідним пакетом.
Про це розповіла пресслужба НСЗУ.
9 лютого відзначають Всесвітній день стоматолога. Тож сьогодні можна згадати, які витрати покриває Програма медичних гарантій за пакетом "Стоматологічна допомога дорослим і дітям". У переліку такі послуги:
- ургентна (невідкладна) допомога всім пацієнтам;
- планова допомога дітям, крім ортодонтичних процедур та протезування;
- інструментальні дослідження, зокрема, внутрішньоротова та позаротова рентгенографії;
- знеболення;
- хірургічне втручання, якщо така необхідність виникає під час невідкладної стоматологічної допомоги;
- обов’язкові профілактичні огляди школярів та дітей до 6 років.
Важливо розуміти, що всі зазначені медичні послуги обійдуться пацієнтам безплатно лише в тих закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України. Щоб знайти потрібну поліклініку, треба відвідати сайт НСЗУ за посиланням, перейти на третю сторінку дашборду та в полі фільтрів вказати свою область чи населений пункт.
Також варто вибрати в "Групі послуг" пакет "Стоматологічна допомога". Це дасть змогу побачити перелік закладів, які уклали договір і надають безплатну стоматологічну підтримку. Також додамо, що пацієнти не потребують спеціального направлення, аби відвідати стоматологію.
Яке дороге лікування стало безплатним для українців
Раніше ми розповідали, що у 2024 році уряд збільшив фінансування Програми медичних гарантій на 16 млрд гривень. Це дозволило включити пакет "Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин" і забезпечити пацієнтів безплатним послугами пересадки.
Зазвичай операція обходилася у 2,5 млн гривень, але відтепер не потрібно платити за:
- лабораторні та інструментальні дослідження;
- забір гемопоетичних стовбурових клітин (ГСК);
- кисневу підтримку;
- знеболення;
- препарати;
- лікування ускладнень;
- оцінку психоемоційного стану;
- консультації лікарів.
Також цьогоріч НСЗУ включила у Програму медичних гарантій операції з трансплантації легень, серця, печінки і нирок. Українцям доводилося шукати на лікування від 1 млн гривень, що часто заважало ухваленню рішення про негайне хірургічне втручання.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що ветерани можуть не платити за лікування і розповідав, які медичні послуги для них безплатні. Також ми повідомляли, що лікування у приватних клініках може стати безплатним завдяки пропозиції МОЗ.