UA RU

В сотню разів дорожче номіналу: від яких гривень шаленіють колекціонери (фото)

Трохи підзаробити грошей можна не лише на старих копійках і цінній нумізматиці, але й на унікальних паперових купюрах

Фото: НБУ, Pinterest. Колаж: Pro Гроші

Деякі гривні можна дорого продати колекціонерам

Фото: НБУ, Pinterest. Колаж: Pro Гроші

Щоб замовити персональний номер для автомобіля, причому красивий, необхідно заплатити набагато більше, ніж за звичайний знак. Номер телефону також коштуватиме немало, якщо його власник захоче самостійно обрати комбінації цифр. Іншими словами, унікальний номер високо цінується в багатьох галузях, у тому числі – на паперових грошах. За такі екземпляри колекціонери готові віддавати тисячі гривень.

Про це розповіли експерти Violity в Instagram.

Якщо побачите на своїх гривнях цікавий серійний номер, будьте певні, що одну купюру зможете продати в сотню разів дорожче її номіналу. На онлайн-аукціонах часто з’являються стандартні паперові гроші, якими кожного дня українці розплачуються за товари і послуги. Вони не мають нічого особливого, окрім гарної комбінації.

"Може здатися трохи дивним, але факт: за купюри з красивими цифрами колекціонери готові віддати тисячі, а інколи навіть десятки тисяч", – зауважили фахівці.

Вони показали, які суми свого часу отримали власники банкнот, бо зважилися опублікувати оголошення про продаж. Попит на такі лоти буде завжди, тому в подібних питанням важливо встановити справедливу ціну, щоб потім не шкодувати про втрачений заробіток. На аукціонах вже продали такі купюри:

Хто і навіщо займається друком грошей

Українці звикли кожного дня користуватися національною валютою, не замислюючись, звідки вона береться. Насправді, своєю появою паперові гривні завдячують Національному банку України, який займається друком і випуском. Регулятор відповідає за монетарну політику держави і контролює обіг банкнот, щоб забезпечити стабільність та міцність валюти.

Сам процес друку відбувається у спеціалізованих друкарнях під посиленою охороною. Випуск грошей супроводжується дотриманням строгих стандартів безпеки та норм конфіденційності, щоб довіра до фінансової системи залишалася на високому рівні.

Загалом паперові купюри виробляють для кількох цілей. Перша – аби забезпечити ліквідність національного економічного обороту. Друга – щоб держава мала змогу проводити фінансові операції, виплачувати заробітні плати, інвестувати в соціальні програми, купувати послуги для розвитку інфраструктури тощо.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що за українську гривню можуть заплатити великі гроші та розповідав, як розпізнати "скарб". Також ми повідомляли, що касири в магазинах відмовляються приймати деякі гроші.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі