Громадяни України, які проживають у Запорізькій області, можуть подати заявку на екстрену фінансову підтримку в рамках проєкту "Грошова допомога та стійкість для України". В одній сім’ї кошти виплачують максимум чотирьом особам.
Про це йдеться на сторінці "Карітас Запоріжжя" у Facebook.
Максимальна сума одноразового грошового забезпечення становить 10 800 гривень на людину. Важливою умовою призначення є відсутність подібних виплат від інших фондів та організацій протягом останніх трьох місяців до моменту подання заявки.
Право на участь у проєкті мають певні категорії українців, а саме:
- внутрішньо переміщені особи, які змінили місце проживання за останні 30 днів;
- люди, які живуть на відстані до 15 км від лінії фронту;
- громадяни, які постраждали внаслідок активних бойових дій та мають підтверджувальні документи.
Плюс організація визначила перелік критеріїв вразливості:
- член домогосподарства має обмежені можливості чи важке захворювання;
- сім’я налічує одного чи кількох людей похилого віку без підтримки родичів;
- у родині самотня матір, батько чи опікун із неповнолітніми дітьми;
- домогосподарство складається з трьох і більше дітей до 18 років;
- є вагітні жінки чи матері дітей до 3-х років.
Ще одна обов’язкова умова для призначення грошової допомоги – середньомісячний дохід сім’ї не повинен перевищувати 6 318 грн (включно з виплатами ВПО) на одну особу. Третій показник – відсутність можливості закрити базові потреби родини. Претенденти будуть відібрані для участі у проєкті, якщо задовольнятимуть всі три категорії.
Для реєстрації необхідно записатися за номером телефону 0 800 336 734 і відвідати Запоріжжя з повним пакетом оригіналів документів. Це паспорт громадянина, довідка переселенця, РНОКПП, рахунок ІBAN, довідка про доходи (для ВПО), підтверджувальні документи про фактичне місце проживання та критерії вразливості.
Нове правило для виплат ВПО
Раніше ми розповідали, що з 1 грудня змінилися правила щодо отримання фінансової підтримки від держави. Аби переселенцям надалі затверджували виплати, вони повинні подбати про своє працевлаштування протягом 90 днів з моменту призначення коштів. Йдеться про такі варіанти:
- офіційна зайнятість;
- облік у Центрі зайнятості;
- реєстрація незалежної професійної діяльності;
- заявка на грант для розвитку бізнесу;
- реєстрація ФОП;
- отримання ваучеру на навчання.
Водночас нововведення торкнулося не всіх внутрішньо переміщених осіб. У список винятків входять українці, які надають соціальні послуги з догляду, здобувають освіту в ЗВО за денною чи дуальною формою, мають інвалідність I або II групи, доглядають за інвалідом/дитиною/особою віком 80+.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що деякі ВПО можуть отримати нові виплати від Червоного Хреста. Також ми повідомляли, скільки виплачують роботодавцям за працевлаштування переселенців.