UA RU

Ще більше українців уникнуть штрафів за неоплачену комуналку — що змінив уряд

У Кабміні вирішили, кому не загрожуватимуть штрафи за борги за комунальні послуги під час війни

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українців не будуть штрафувати за комунальні борги під час воєнного стану

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

З деяких українців не будуть вимагати сплачувати борги за комунальні послуги під час воєнного стану. Крім того, людей не будуть штрафувати за несвоєчасну оплату.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його інформацією, нововведення торкнуться споживачів, які проживають на окупованих територіях, або де тривають бойові дії, а також тих, чия власність була пошкоджена під час воєнних дій.

Так, на період воєнного стану, комунальні підприємства не нараховуватимуть та не стягуватимуть з побутових споживачів неустойку, а саме:

"Закріплено заборону на стягування боргів, що виникли після 24 лютого 2022 року, від споживачів на територіях, де тривають бойові дії, або у споживачів, чия власність пошкоджена внаслідок воєнних подій, а також від споживачів, що проживають на окупованих територіях", — зазначив у своєму повідомленні Тарас Мельничук.

Чи можна не платити за комуналку під час війни

Станом на зараз в Україні діє правило, що за житлово-комунальні послуги можуть не платити споживачі, які понад 30 днів не живуть у своїй квартирі чи будинку. Ця умова є у сьомій статті закону"Про житлово-комунальні послуги", і її запровадили що до повномасштабної війни.

Однак для того, аби не оплачувати комуналку під час воєнного стану, який наразі діє у нашій країні, потрібно звернутися до постачальника послуг, який зробить вам перерахунок. Після цього вам спишуть оплату або буде переплата. Для цього зверніться із заявою до постачальника і надайте довідку про те, що ви не живете у своїй оселі.

Для цього знадобиться один із таких документів:

Що загрожує злісним боржникам

Раніше адвокат Ростислав Кравець пояснював редакції Pro Гроші пояснив, що комунальні підприємства можуть звернутися до суду щодо злісного боржника. Суд, якщо погодиться з вимогами комунальних, надасть запит на стягнення боргу виконавчій службі. Після цього боржнику запропонують добровільно сплатити наявний борг.

Якщо боржник ігноруватиме таку пропозицію, тоді його рахунки опиняться під арештом. А в окремих випадках його можуть позбавити нерухомого майна.

Якщо це ваше єдине житло, то в такому випадку можуть бути прийняті й інші рішення щодо способів стягнення заборгованості. Наприклад, контролюючі органи заарештують банківські рахунки, щоби обмежити використання вами коштів допоки борг не буде погашено.

Раніше ми розповідали, що у "Нафтогазі" зробили важливе попередження для українців. Також ми писали, якими будуть субсидії у грудні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі