Українцям не надсилають платіжки за газ: у "Нафтогазі" пояснили, про що треба знати
Клієнтам компанії, якщо вони з якихось причин не отримали платіжку за спожите "блакитне паливо", переживати не варто
У "Нафтогазі" розповіли, що робити, якщо не прийшла платіжка
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Українці сплачують за спожитий газ після того, як отримують платіжку, надіслану "Укрпоштою". Однак іноді стається так, що платіжка може загубитися.
У компанії "Нафтогаз" пояснили, що робити, якщо не прийшла платіжка.
Так, зазначається, що клієнти компанії можуть самостійно сформувати рахунок, щоби потім сплатити кошти. Для цього можна скористатися особистим кабінетом або чат-ботами GASUA у Viber чи Telegram.
Якщо ж клієнти дуже хочуть отримати саме паперову квитанцію, то її можна роздрукувати в терміналах EasyPay. Для цього потрібно:
- знайти термінал EasyPay;
- у верхній частині екрана, у рядку пошуку введіть "Нафтогаз" та виберіть послугу "Нафтогаз" (рахунок на оплату);
- введіть номер особового рахунку та прізвище клієнта;
- система виведе на екран деталі за вказаним рахунком. Для отримання паперової версії платіжки натисніть "Друк" і заберіть рахунок під екраном термінала.
Як зменшити платіжки за опалення
Доволі простий та дієвий спосіб, який допоможе оптимізувати витрати на опалення – встановлення спеціального тепловідбивного екрана позаду батареї.
Фахівці кажуть, що наклеїти тепловідбивний екран мешканці квартир можуть самостійно, адже цей процес не є складним. У "Нафтогазі" також зазначають, що меблі, штори та інші предмети, які перекривають ваші батареї, перешкоджають рівномірному поширенню тепла в домі.
Чому українці платитимуть за газ більше
Вже з січня українці у багатоповерхових будинках платитимуть за утримання газової мережі в будинку. Тобто, громадяни додатково сплачуватимуть за:
- огляд газопроводу;
- перевірку на щільність;
- випробовування під тиском;
- огляд газового обладнання;
- обслуговування запірних пристроїв.
Очікується, що ці заходи гарантують безпечне використання газу.
Тариф на газ з 1 січня
Різні компанії продають кубометр газу за різною ціною, яка коливається від 7,7 до 9,99 гривень. Ці тарифи не будуть змінюватися до першого дня травня 2024 року. У "Нафтогазі" "блакитне паливо" купують 98% українців. Але громадяни мають можливість змінювати компанію та купувати газ у іншого постачальника.
Раніше ми писали, яка нова послуга з'явилася у "Нафтогазі". Також ми розповідали, що в Україні дозволили відключати світло за борги.
Сподобалась стаття?