UA RU

Гринкевичу повідомили про підозру у справі поставок для ЗСУ – що відомо

Скандал навколо родини львівського бізнесмена набирає обертів, і здається, що правоохоронці не збираються відпускати винуватців

Фото: скриншот, ДБР. Коллаж: Pro Гроші

ДБР повідомило про підозру бізнесмену Ігорю Гринкевичу

Фото: скриншот, ДБР. Коллаж: Pro Гроші

Ігорю Гринкевичу, який нещодавно намагався дати хабаря представникам Державного бюро розслідувань, оголосили підозру по справі постачання товарів для Збройних сил України. Окрім підприємця, підозри вручили його сину Роману та трьом керівникам компаній, підконтрольних Гринкевичу.

Про це повідомила пресслужба ДБР на офіційному сайті.

За інформацією правоохоронців, організації під керівництвом львівського бізнесмена завдали збитків на суму майже мільярд гривень. Їх викрили на злочинних схемах із закупівлею товарів для військовослужбовців.

Відомо, що кілька компаній Ігоря Гринкевича уклали договори з Міністерством оборони на постачання одягу та білизни ЗСУ. Співпраця передбачала витрати на суму понад 1,5 млрд гривень, які надійшли на рахунки підприємця ще до того, як відбулися повноцінні поставки.

Але до виконання контрактних зобов’язань залучили юридичні особи, які не мають нічого спільного з виробництвом одягу чи його зберіганням. Всі компанії займаються будівництвом і позбавлені належних потужностей. Експертиза довела, що якість товару не відповідає необхідним характеристикам, тож його не можна використовувати в Збройних силах України.

Маючи на руках докази вини, правоохоронці вручили підозри у справі створення та участі в злочинній схемі по заволодінню чужим майном шляхом зловживання довірою. Це шахрайство у великих розмірах під час воєнного стану, що кваліфікується за ч.5 ст.190 та ч.1,2 ст.255 Кримінального кодексу.

Стосовно п’яти осіб – Ігоря Гринкевича, його сина Романа, трьох керівників компаній – наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Мова про тримання під вартою. Статті, за якими оголосили підозри, передбачають покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 12 років з конфіскацією особистого майна.

Яке майно Гринкевича вже арештували

Нещодавно з’явилася інформація про судове рішення стосовно арешту майна бізнесмена. Правоохоронці провели обшуки в офісах і будинках директорів підконтрольних підприємств. В рамках кримінальної справи було вирішено вилучити майно Гринкевича для відшкодування збитків державі. Йдеться про:

Спроба отримати допомогу в поверненні вилучених активів пройшла даремно. Нагадаємо, раніше чоловік намагався дати хабар співробітникам ДБР у розмірі 500 000 доларів, аби домогтися сприяння. Тоді ж його і затримали правоохоронні органи.

Раніше сайт Pro Гроші писав, Софія Морозюк опинилася в "банді" Гринкевича та розповідав, що у скандальній справі спливло ім'я молодої художниці. Також ми повідомляли, як Гринкевичам вдалося виграти 23 тендери Міноборони.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі