UA RU

Податкова знижка в Україні – коли та за що її можна отримати

Розповідаємо, за які витрати українці можуть отримати грошове відшкодування та як нараховують відповідну знижку

Фото: УНІАН, Pexels, ДПСУ. Колаж: Pro Гроші

Податкова знижка в Україні

Фото: УНІАН, Pexels, ДПСУ. Колаж: Pro Гроші

Деякі українці можуть отримати податкову знижку на певні витрати. Податковий кодекс визначає певний перелік таких витрат, а деякі з них навіть мають особливості щодо застосування даної знижки.

Про те, на які витрати надається податкова знижка та коли її можна використати, йдеться у Податковому кодексі України.

Серед витрат, які визначаються загальним переліком, можна побачити:

Коли платники податків можуть отримати таку знижку

Фактично, податкова знижка – це повернення частини сплачених податків. Українці можуть отримати відшкодування за витрати лише за попередній податковий період.

Якщо до 31 грудня 2023 року платники податків не скористаються цією знижкою, то право на неї буде втрачено. Однак, громадяни зможуть скористатися знижкою знову, але вже у наступному році.

Як отримати податкову знижку

Для отримання такої знижки платникам податків потрібно в Електронному кабінеті подати декларацію про доходи за минулий рік разом із додатком Ф3. В цьому додатку розраховується сума податкової знижки.

Громадянин, який хоче отримати відшкодування від держави, також має подати до податкової документи про ті чи інші витрати, які передбачають надання даної знижки. Це може бути, наприклад, квитанція про оплату контрактної форми навчання та копію цього контракту тощо. Такі документи повинні містити ПІБ платника податків, а квитанції – відповідне призначення платежу, в іншому випадку знижку можуть не надати.

Раніше ми розповідали, як зміняться податки для ФОПів у 2024 році. Також ми писали, що тарологів та астрологів в Україні хочуть змусити платити податки.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі