Рівень доходів українців зазнав суттєвих змін після того, як Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Частина громадян втратила роботу, інші працюють, але отримують меншу, ніж до війни зарплату, але є й такі люди, які навіть зараз щомісяця заробляють дві-три тисячі доларів.
Про це сказав в етері телеканалу "Київ 24" інвестиційний банкір Сергій Фурса.
За його словами, на високий рівень доходу можуть розраховувати, зокрема, айтівці, які працюють в Україні. Вони майже не сплачують податки та отримують таку високу заробітну платню, що почувають себе чудово.
"А коли вони виїжджають в Німеччину, чи не дай боже в Каліфорнію, то там вони одразу стають бомжами. А в Німеччині просто посередніми людьми", — сказав він.
У Києві, як зазначив Фурса, середній клас заробляє дві-три тисячі доларів на місяць.
"Я думаю, що середній клас, якщо ми говоримо про Київ, адже тут ще питання витрат — це 2-3 тисячі доларів доходу Якщо ми говоримо про регіони, то там менше, оскільки витрати не такі значні: оренда житла та все інше", — розповів Сергій Фурса.
Де в Україні платять найбільше
Українці часто нарікають, що заробляють недостатньо для того, щоби покривати усі свої потреби. Однак, як свідчать дані кадрового порталу Work.ua, зарплати в Україні поступово зростають і, у січні 2024 року, розмір зарплат у деяких регіонах зріс від 1 тисячі до 1,5 тисячі гривень.
Наприклад, у Вінниці щомісяця можна заробляти 17 тисяч гривень, у Рівному – 17,3 тисячі, а у Луцьку – 16,5 тисячі гривень. В інших містах змінна величина становить 500-800 гривень.
Найменші зарплати у жителів Чернігова (15 тисяч) та Сум (14,5 тисячі). А найбільші середні доходи мають кияни (22 тисячі) та львів'яни (20 тисяч гривень).
Як змінилися зарплати у бюджетників
Зростання показника мінімальної зарплати в Україні, яке відбулося 1 січня, вплинуло на розмір виплат працівникам у бюджетній сфері. Так, у Постанові Кабінету міністрів йдеться про те, що посадові оклади бюджетників відтепер розраховуються від розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду. Станом на зараз його показник – 3 195 гривень.
"Порівняно з розміром посадового окладу такого працівника з 1 грудня 2021 року, який складав 2 893 гривні, базовий оклад зріс на 10,4%", – йдеться в тексті Постанови.
Зауважимо, що мінімальна зарплата зараз становить 7,1 тисячі гривень, а з 1 квітня її розмір зросте до 8 тисяч гривень.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, які професії українці можуть опанувати безплатно. Також ми писали, як в Україні зростуть зарплати вчителів.