В Україні зростуть зарплати вчителів: на які суми можуть розраховувати освітяни у 2024 році
Після початку повномасштабної війни в Україні велику кількість доплат вчителям скасували, проте вже у наступному році освітянам підвищать зарплатню
У 2024 році вчителям підвищать зарплату
Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші
Українські вчителі можуть розраховувати на приємні зміни у своїх заробітних платах у 2024 році. Це буде відбуватися у два етапи, починаючи з 1 січня.
Редакція сайту Pro Гроші зібрала всю інформацію про те, як зміняться зарплати освітян у наступному році.
Яку суму виділили з держбюджету на освіту
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що заробітна плата вчителів у наступному році зросте на 21%. Це вдасться зробити завдяки загальному фінансуванню освіти у сумі 179 млрд гривень, що становить збільшення на 15% порівняно з 2023 роком.
"Загалом виплати освітянам наступного року зростуть на 21%. Середньомісячна розрахункова заробітна плата вчителя вищої категорії збільшується з 14,4 тис. гривень до 17,4 тис. гривень", – заявив Шмигаль.
Як відбуватиметься зростання зарплат вчителів
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий в ефірі програми "Сніданок з 1+1" розповів, що освітню субвенцію збільшили на 15,5 млрд гривень, а значна частина цих коштів буде спрямована на підвищення зарплат педагогам. Він розповів, що план зі зростання оплати праці вчителям вдасться реалізувати у два етапи:
- перший – з 1 січня, підвищення на 10%;
- другий – з 1 квітня, підвищення на 12,6%.
Наразі, за словами міністра, середня зарплата вчителів становить приблизно 13 000 гривень, враховуючи різні фактори, такі як навантаження та стаж. Після першого етапу підвищення зарплати середнього вчителя складе понад 14 000 гривень, а після другого зросте до 16 000 гривень.
Скільки доплачують вчителям за перевірку зошитів
Згідно з Інструкцією Міністерства освіти України, вчителі можуть отримувати додаткову оплату за перевірку письмових робіт залежно від класу та навчальної дисципліни. Наприклад:
У І-IV класах ця оплата становить 15% від ставки заробітної плати.
У V-XI (XII) класах і ЗВО І-II рівнів акредитації розміри оплати визначаються так:
- мови та література – 20%;
- математика – 15%;
- іноземна мова, стенографія, технічна механіка (конструювання) та креслення – 10%;
- викладачам курсів – 6% (за умови проведення відповідних робіт).
Важливо відзначити, що для вчителів загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів і училищ фізичної культури немає додаткової оплати за перевірку робіт з креслення.
Раніше ми повідомляли, що вчителі в Україні можуть отримати багато доплат та надбавок у 2023 році. Також ми писали, які зарплати отримують вчителі приватних шкіл.
Сподобалась стаття?