Другий етап програми допомоги українцям від державного Ощадбанку вже розпочався. Заявки приймаються до 31 січня 2024 року, а в разі позитивного рішення громадяни можуть отримати максимально 30 тисяч євро.
Про це повідомило керівництво банку в Telegram.
В повідомлені йдеться про новий етап проєкту допомоги бізнесу, який реалізують разом з Ощадбанком поважні міжнародні партнери (GIZ та DSIK), а також український Фонд розвитку підприємництва. Фінансування ініціативи здійснюється урядом Німеччини.
Програма підтримки бізнесу передбачає не лише кредитування підприємців, але й доволі великий кешбек. Зазначається, для деокупованих територій та внутрішньо переміщених підприємств розмір кешбеку буде вищий, а саме:
- 30% від вартості інвестпроєкту отримають переміщений бізнес та підприємства на територіях, звільнених з-під окупації, але максимальний розмір виплати не перевищує 30 тис. євро в гривневому еквіваленті;
- 20% для решти підприємців, але максимально 20 тисяч євро у гривневому еквіваленті.
Яким умовам потрібно відповідати для участі у програмі
В повідомленні зазначається, що до участі у програмі допомоги бізнесу допускаються підприємства які:
- не одержували міжнародну допомогу з лютого 2022-го;
- позитивна кредитна історія;
- працевлаштування до 250 працівників;
- річний дохід становить до 10 мільйонів євро;
- відсутня заборгованість перед державним бюджетом.
Більш детально з умовами грантової програми можна ознайомитись звернувшись до контакт-центру Ощадбанку за номером — 0 800 219 800.
Хто може отримати безвідсотковий кредит на створення бізнесу
Держава допомагає громадянам, які планують відкрити власну справу. Безвідсотковий кредит до 100 тис. гривень на три роки може оформити будь-яка особа з малозабезпеченої родини. Відповідну виплату можна оформити лише один раз, а повернути її потрібно через три роки однією сумою протягом 30 календарних днів.
Для того, щоб отримати кредит на пільгових умовах, підприємець повинен надати такі документи:
- довідку про несудимість;
- заяву заповнену за зразком;
- заявку на підтвердження інформації про наявність чи відсутність обтяжень на рухоме і нерухоме майно;
- бізнес-план, де розписати, що ви будете купувати за отримані кошти й що у перспективі вам вони можуть принести.
Гроші виплачуються у безготівковій формі, а використати їх можна для придбання матеріалів для бізнесу або необхідного обладнання.
Раніше ми писали, що НБУ пом'якшив деякі обмеження для бізнесу та українців, а також за що підприємці можуть отримати штрафи та як цього уникнути.