Внутрішньо переміщені особи (ВПО) отримують від держави не тільки виплати на проживання. Для них, зокрема, діє програма пільгових кредитів "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб", і 26 січня Кабмін удосконалив механізми для її реалізації.
Про це повідомили у Міністерстві з реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Зазначається, що уряд погодився на зміни до Постанови №451, які запропонували у Мінреінтеграції. Тож відбудуться наступні зміни:
- у програмі з'являться положення, які пов’язані зі збільшенням фінансування програми та продовженням строку її реалізації;
- запрацює пільговий період для позичальників, житло яких пошкоджене/знищене внаслідок збройної агресії російської федерації.
За інформацією відомства, оновлена постанова визначає порядок пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів німецького державного банку розвитку KfW.
"Така ініціатива дозволяє продовжити надання доступних пільгових кредитів і сприятиме вирішенню житлових питань внутрішніх переселенців", — йдеться у повідомленні.
Що зміниться для ВПО з 1 лютого
Уряд вирішив не скасовувати грошові виплати усім переселенцям до 1 березня. Після цієї дати деякі ВПО все ж втратять державну підтримку, але водночас Кабмін вирішив, що грошові виплати надходитимуть й надалі:
- пенсіонерам;
- особам з інвалідністю 1 та 2 групи та дітям з інвалідністю;
- дітям-сиротам та дітям, що позбавлені батьківського піклування;
- непрацюючим особам, які стали на облік в центр зайнятості.
Також відомо, що родини з малим достатком, яким з 1 березня будуть припинені виплати, отримуватимуть ще й соціальну допомогу від держави для малозабезпечених сімей.
Хто ще з українців може отримувати виплати ВПО
Мова про громадян, житло яких отримало серйозні пошкодження або навіть було зруйноване під час війни з росіянами. Але допомогу призначать лише за наявності:
- відповідного акту обстеження технічного стану нерухомості;
- даних в Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій;
- документального підтвердження від органів місцевого самоврядування.
Йдеться про фінансову допомогу ВПО в розмірі 2 тисячі гривень на дорослого та 3 тисячі гривень на дитину/особу з інвалідністю.
Раніше сайт Pro Гроші писав, про що в ООН попередили українців. Ще ми розповідали, чому держава скоротить виплати ВПО.