UA RU

На ВПО зі зруйнованим житлом чекають нововведення: як видаватимуть пільгові кредити

У Кабінеті міністрів вирішили змінити умови програми, за якою переселенці отримують пільгові кредити на житло

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

ВПО змінили умови отримання пільгових кредитів на житло

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) отримують від держави не тільки виплати на проживання. Для них, зокрема, діє програма пільгових кредитів "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб", і 26 січня Кабмін удосконалив механізми для її реалізації.

Про це повідомили у Міністерстві з реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Зазначається, що уряд погодився на зміни до Постанови №451, які запропонували у Мінреінтеграції. Тож відбудуться наступні зміни:

За інформацією відомства, оновлена постанова визначає порядок пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів німецького державного банку розвитку KfW.

"Така ініціатива дозволяє продовжити надання доступних пільгових кредитів і сприятиме вирішенню житлових питань внутрішніх переселенців", — йдеться у повідомленні.

Що зміниться для ВПО з 1 лютого

Уряд вирішив не скасовувати грошові виплати усім переселенцям до 1 березня. Після цієї дати деякі ВПО все ж втратять державну підтримку, але водночас Кабмін вирішив, що грошові виплати надходитимуть й надалі:

Також відомо, що родини з малим достатком, яким з 1 березня будуть припинені виплати, отримуватимуть ще й соціальну допомогу від держави для малозабезпечених сімей.

Хто ще з українців може отримувати виплати ВПО

Мова про громадян, житло яких отримало серйозні пошкодження або навіть було зруйноване під час війни з росіянами. Але допомогу призначать лише за наявності:

Йдеться про фінансову допомогу ВПО в розмірі 2 тисячі гривень на дорослого та 3 тисячі гривень на дитину/особу з інвалідністю.

Раніше сайт Pro Гроші писав, про що в ООН попередили українців. Ще ми розповідали, чому держава скоротить виплати ВПО.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі