З приходом холодів та початком опалювального сезон збільшується навантаження не лише на енергосистему України, але і на гаманці її мешканців. Люди частіше використовують бойлери та обігрівачі, які споживають багато електроенергії, а тому все більше українців задумуються як отримувати менші платіжки за світло.
Про те, як споживачі можуть заощадити на елктроенергії, розповіли на офіційній сторінці ДТЕК "Київські електромережі" у Facebook.
Експерти компанї переконані, що споживачі, які встановлять у себе лічильник "День/Ніч" можуть значно зекономити свої кошти на спожитій електриці в нічні години. Для таких українців, на світло діятиме знижка 50% з 23 години вечора до 7 ранку. В залежності від кількості спожитої електроенергії, можна заощадити:
- 396 гривень на місяць — при умові використання 1 000 кіловат-годин;
- 198 гривень на місяць — при умові використання 500 кіловат-годин;
- 79 гривень на місяць — при умові використання 200 кіловат-годин.
Для зручності клієнтів, компанія пропонує комплексну послугу, яка передбачає:
- демонтаж старого пристрою;
- встановлення нового лічильника;
- програмування та налаштування приладу на тариф день/ніч;
- опломбування.
Вартість комплексної послуги залежить від обраного типу лічильника, для 1-фазного пристрою (220 В) вона становитиме 3 499 грн, а для 3-фазного лічильника (380 В) – 6 199 грн. Замовити таку послугу можна на офіційному порталі ДТЕК "Київські електромережі".
Як зменшити платіжки за світло
Зменшити витрати на комунальні послуги може будь-хто, для цього достатньо дотримуватись певних правил. На думку спеціаліста з енергоефективності Володимира Куземка, культура економії повинна стати внутрішнім сімейним стандартом для українців. А якщо в наступному місяці кожна родина використає хочаб на 1 кіловат менше електроенергії — це зменшить витрати не лише сім’ї, але й країни в цілому.
На думку експерта, зменшити свої витрати на світло можна, якщо:
- не залишати вимкнену техніку в розетках;
- вимикати світло, коли виходите з кімнати;
- не забувати вимикати телевізор, перед сном;
- використовувати режим "еко" у техніці;
- по можливості замінити на LED-лампи звичайні.
LED-лампи звісно коштують більше, але окупаються не довше 4 місяців, а далі чиста економія.
"Лампи старого зразка, окрім того, що яскраво світять і виконують свої функції, ще й нагріваються. Ось ця додаткова енергія на нагрів – це саме те, за що ми переплачуємо. Тому сфера використання ламп розжарювання залишається досить обмеженою", — переконаний Куземко.
За словами Володимира Куземка, техніка, яка встановлена в домі відіграє не останню роль в питанні економії електроенергії. По можливості бажано переходити на сучасні пристрої, адже така техніка має кращі показники енергоефективності.
Раніше ми також пояснювали, як відкладати кошти навіть з мінімальної зарплати. Також ми розповідали про способи, завдяки яким можнаекономити бензин взимку.