В енергосистемі з 13:00 29 листопада фіксується дефіцит електроенергії. Українців просять ощадливо користуватися світлом.
Про це повідомляє пресслужба компанії Укренерго.
Пояснюється, що дефіцит через стрімке зростання споживання на фоні важких погодних умов та одночасного підключення в мережу тисяч споживачів із постраждалих від негоди регіонів. В Укренерго зазначають, що електростанції не можуть забезпечити необхідним об'ємом електроенергії усіх споживачів, оскільки не працюють на повну потужність через хмарність. Тим часом блоки деяких теплоелектростанцій продовжують перебувати в ремонті.
"В енергосистемі зараз склалась важка ситуація, графік споживання стрімко зростає. Тобто споживачам впродовж дня треба більше електроенергії, ніж можуть виробити всі українські електростанції", — зазначають в Укренерго.
Енергетики закликають споживачів більш економно споживати електроенергію до 18:00.
"Ощадливе споживання не означає, що потрібно вимкнути все в домі та сидіти в темряві. Достатньо вимкнути світло там, де воно в цей момент не потрібно й уважно поставитись до того, як ви користуєтесь потужними електроприладами", — пояснили енергетики.
До слова, найбільш енергозатратними приладами вважаються такі:
- електрична плита – 7,5 кВт/год;
- тепла підлога – 3,8 кВт/год і більше;
- сушильна машина – 3,2-3,4 кВт/год;
- духова плита – 2,5-4 кВт/год;
- кондиціонер – 2,2-3,4 кВт/год;
- пральна машина – 1,8-2,3 кВт/год;
- бойлер – 1,5-2,5 кВт/год;
- обігрівач – 1,5-2,5 кВт/год;
- пилосос – 1,4-2,5 кВт/год.
Українська енергосистема синхронізувалась з європейською
Відтепер енергосистема нашої країни спроможна імпортувати з ЄС на 500 МВт більше електроенергії. Наразі імпортні потужності становлять 1700 МВт.
"І це суттєвий внесок у стійкість нашої енергосистеми під час холодів та можливих атак ворога на енергетичні об’єкти", — сказав голова правління Укренерго Володимир Кудрицький.
Він додав, що згодом з'явиться один ринок електричної енергії – спільний з Європою.
Що буде з електроенергією взимку
До календарної зими залишається не так багато часу, тому всіх громадян країни турбує ситуація з електроенергією в період холодів. Як пояснював раніше Володимир Кудрицький, відновлення енергосистеми після обстрілів триває й не зупиниться навіть взимку. Усе для того, щоби відновити запас міцності, який був до повномасштабної війни.
"Будуються відповідні інженерні споруди. Я хочу сказати, що підстанції Укренерго стануть першими об'єктами, на яких такі рішення просунутого захисту проти дронів будуть втілені", – розповів він.
Кудрицький додав, що енергетики працюють над тим, щоби наростити спроможності електростанцій виробляти достатній об'єм електричної енергії, щоби у споживачів не виникало покрити споживання, яке буде збільшуватись під час холодів.
Раніше ми писали, що росіяни влаштували блекаут на Запорізькій АЕС. Більше про ситуацію з електроенергією в Україні можна дізнатися у нашій спецтемі.