Цього тижня вперше у 2024 році в одному з українських міст стався частковий блекаут: віялові відключення електроенергії 3 лютого запровадили у Кривому Розі, оскільки російські дрони атакували та пошкодили об’єкти критичної інфраструктури. Також впродовж останнього тижня громадяни нашої країни стали свідками ще кількох важливих подій.
Тому редакція сайту Pro Гроші вирішила нагадати про важливі економічні події, які відбулися в Україні з 29 січня по 4 лютого 2024 року.
ЄС пропонує "економічний безвіз" на нових умовах
31 січня Єврокомісія запропонувала українській владі пролонгувати договір, за яким вітчизняні товари не підпадатимуть під мита та квоти під час експорту в країні Європи. Та є один нюанс.
Зважаючи на невдоволення деяких членів ЄС тим, що українські товари безперешкодно потрапляють на європейський ринок та "псують" життя місцевому бізнесу, європейські чиновники запропонували у новій угоді впровадити певні обмеження для української агропродукції.
"єОселя" оновилася
Українцям, зокрема, дозволили купувати приватні будинки й таунхауси за програмою пільгової іпотеки "єОселя". Раніше програма поширювалася тільки на купівлю квартир. Житлу, яке вирішить придбати громадянин, має бути не більш ніж три роки.
ПриватБанк змінює тарифи
Найбільший державний банк України вирішив переглянути тарифні пакети для бізнесу. Так, з 1 березня пакети "Бізнес Старт", "Бізнес Стандарт", "Бізнес КОМФОРТ", "Бізнес ПРО" подешевшають для нецільового поповнення карток з 0,7% до 0,5% від суми. Цю комісію доведеться платити:
- коли виконуватиметься платіж з банківської картки на "Картку для виплат" та інтернет-картки, в рамках нецільового поповнення у "Зарплатному проєкті" та масових виплат;
- під час платежу з поточного рахунку на "Картку для виплат", за нецільове поповнення в рамках Зарплатного проєкту та масових виплат, на інтернет-картки.
Нові правила спадщини
З 30 січня відкрити та оформити спадщину в Україні можна буде за новими нормами. Зокрема, тепер діють наступні правила:
- місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця;
- якщо ж останнє місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини буде місцеперебування нерухомого майна або його основної частини;
- якщо ж останнє місце проживання спадкодавця невідоме і нерухоме майно відсутнє, то це буде розташування основної частини рухомого майна.
Допомогу ВПО виплачуватимуть ще деяким українцям
На виплати на проживання можуть претендувати домогосподарства з непрацюючими особами працездатного віку. Відповідно, грошова допомога призначатиметься на пів року родинам:
- які повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ;
- з внутрішньо переміщеними особами, які внаслідок переміщення не працювали або не сплачували ЄСВ.
Раніше ми пояснювали, як українцям на офіційних умовах здавати в оренду квартири. Також ми писали, у яких країнах світу найвищі та найнижчі податки.