Українська економіка впоралася з шоками війни, що дозволяє владі впроваджувати зміни, які ефективно впливають на життя населення. Наприклад, вже незабаром деякі громадяни почнуть отримувати більші виплати.
Редакція сайту Pro Гроші розповідає, що важливого відбулося у нашій країні в період з 25 по 31 грудня.
Тариф на світло
Пільговий тариф на електроенергію для населення, за рішенням уряду, діятиме до квітня 2024 року.
"Для побутових споживачів ціна електрики й надалі становитиме 2,64 грн за кВт-год", — зауважив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Він зазначив, що перший зимовий місяць українська енергосистема пройшла без особливих проблем — генерації вистачає для того, аби забезпечувати електроенергію усіх споживачів.
Компенсація за працевлаштування ВПО
З 2024 року роботодавці, які надаватимуть роботу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та внутрішньо переміщеним особам з інвалідністю, отримуватимуть за це від держави більшу компенсацію. Так, за працевлаштування переселенця роботодавцям платитимуть до 24 тисяч гривень
"Якщо ж на роботу влаштується переселенець з інвалідністю, то роботодавець може розраховувати на виплату до 48 тисяч гривень за кожного відповідного працівника", — розповіла заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Обмін житлових сертифікатів у "Дії"
З 27 грудня українці, які отримали від держави житловий сертифікат за знищене під час повномасштабної війни житло, можуть бронювати кошти для купівлі нової домівки у рамках програми "єВідновлення". Для цього потрібно:
- оновити застосунок "Дія" до останньої версії;
- відкрити розділ "єВідновлення" та вкладку "Сертифікати на житло";
- натиснути "Забронювати кошти".
Нові виплати
Гроші надають українським жінкам в Одеській та Миколаївській областях. Так, фонд "Жіночі можливості в Україні" планує фінансово підтримати українок, які продовжують займатися власним бізнесом, попри війну. Так, підприємниці можуть отримати до 70 тисяч гривень, якщо вони відповідатимуть наступним умовам:
- підприємницькою діяльністю вони займаються не менше пів року;
- ФОП зареєстрований в Одеській або Миколаївській областях.
- є план розвитку та розширення свого бізнесу;
- впродовж шести місяців з моменту отримання гранту підприємниці мають створити щонайменше одне нове робоче місце.
Скорочення зарплат
З 1 січня 2024 року українським держслужбовцям скоротять розмір зарплат та премій. Їм платитимуть на підставі кваліфікації та грейдів. До того ж у січні відбудеться скорочення кількості вакансій державної служби. Так, скорочення торкнеться близько 20 тисяч робочих місць.
Раніше ми розповідали, як бізнесмен поцупив гроші у ЗСУ. Також ми писали, про що потрібно знати кожному українцю, аби правильно розпоряджатися грошима у новому році.