Український президент Володимир Зеленський заявив, що хотів би, щоб допомога, яку отримують українці за кордоном, надходила до бюджету нашої держави.
Про це він повідомив в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD.
Відповідаючи на питання журналістки, як він ставиться до чоловіків призовного віку, які виїхали з України та на те, що тільки в Німеччині перебуває близько 200 тисяч таких громадян, президент попросив не узагальнювати питання українських біженців, зокрема, чоловіків.
"Тут дуже багато різних деталей: є люди, які виїхали з різних причин і мали законодавчі причини та можливості поїхати, є люди не мобілізаційного віку, є ті, хто виїхали раніше, є студенти", – зазначив Зеленський.
Він також сказав, що Німеччина повинна самостійно ухвалювати рішення щодо соціальних виплат чоловікам призовного віку, які виїхали з України.
"Є такий момент: людина виїхала з України і отримує допомогу від Німеччини. Але буває таке, що людина отримує підтримку і від вас, і від нас. І тому я завжди говорив, що для нас було б набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, надаючи гроші в бюджет України. А потім вже Україна перерозподіляла б ці гроші залежно від того, де знаходиться ця людина", – переконаний президент України.
Які виплати можуть отримувати українські біженці після повернення в Україну
26 січня уряд прийняв Постанову, яка розширює можливості призначення допомогти малозабезпеченим, щоб ті родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше нею користуватися.
"Раніше допомога малозабезпеченим родинам не могла призначатися, якщо в родині є працездатні особи, які не працюють, або за них не сплачувався ЄСВ протягом попередніх 3-х місяців перед зверненням по цю допомогу", — повідомили в Міністерстві соціальної політики.
Тому, родини ВПО, які втратили роботу в наслідок переміщення, а також родини вимушених українських мігрантів, які повертаються з-за кордону після тривалого перебування там, фактично не мали можливості отримати допомогу від держави. Ще на 6 місяців продовжать виплати для:
- родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ;
- родин внутрішньо переміщених осіб, які, внаслідок переміщення, не працювали або не сплачували ЄСВ.
Окрім того, в Міністерстві соціальної політики повідомили, що виплата допомоги для малозабезпечених поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування, аби якомога швидше українці змогли повернутись до самостійного, економічно незалежного життя.
Раніше ми писали, про нові фінансові виплати для українців, а також які зміни у виплатах внутрішньо переміщеним особам відбудуться у березні.