Одним з обов'язків споживачів комунальних послуг — є регулярне проведення процедури повірки лічильників. У разі невиконання відповідних зобов'язань або перешкоджанні роботі контролерів, споживачі можуть отримати штраф, а в деяких випадках — потрібно буде відшкодувати збитки постачальнику послуг.
Про те, яку відповідальність можуть понести українці, повідомляє сайт "На Пенсії".
За порушення певних правил поводження з лічильниками води, споживачі можуть отримати чималі штрафи. Відповідальність може настати за:
- за використання води в обхід лічильника;
- пошкодження або втручання в роботу лічильника;
- недопуск контролера до перевірки;
- самостійний демонтаж облікових приладів.
У разі пошкодження пломби або самого приладу вимірювання спожитої води потрібно негайно повідомити про це постачальника послуг. Якщо цього не зробити, штраф за зірвану пломбу розраховується на основі десятикратного обсягу споживання. За пошкодження водомірів можна отримати такі штрафи:
- підключення без лічильника розраховують за пропускною спроможністю труби на добу і точною датою підключення;
- магніт на водомірі може обійтися в тисячі гривень, адже штраф нараховується за кожен день з моменту останньої перевірки, а стягнення за день може досягати 500 грн;
- демонтаж приладу обліку або втручання в його роботу карається штрафом у розмірі від 50 до 200 неоподатковуваних доходів;
- порушення антимагнітної пломби може коштувати до 20 000 грн.
Які штрафи можуть отримати українці за порушення з газовими лічильниками
Споживачі газу можуть понести відповідальність за такі дії:
- відновлення відключеного газопостачання без дозволу;
- підключення додаткових газових приладів;
- пошкодження лічильника;
- проведення самовільного газопроводу;
- втручання в роботу облікових приладів, зокрема зірвання пломби.
Розмір відповідальності за такі порушення також значний, відповідно можна отримати такі штрафи:
- за втручання в роботу лічильника або його самостійний демонтаж карається штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних доходів, тобто 850 – 3 400 грн;
- за перешкоджання перевірці обкладається штрафом від 50 до 150 неоподатковуваних доходів, тобто штраф від 850 – 2 550 грн.
Найбільший штраф можна отримати за самовільне пошкодження пломби, його розмір може сягнути 100 тис. гривень. Пов'язано це з тим, що окрім самих штрафів, споживач повинен буде оплатити нелегітимне використання газу.
Раніше ми писали, як українця провести повірку лічильників води, а також як правильно подати дані про спожите блакитне паливо.