Мережею ширяться веселі пости про пуголовка на ім’я Едік. Він має справжню біографію та наділений важливим завданням, яке необхідно виконати під прикриттям. На жаль, секретна місія провалилася, бо Едіка помітила мешканка Вінниччини у воді з-під крану. Тепер пуголовка хочуть повернути за винагороду.
Про це повідомила пресслужба Вінницяоблводоканалу в Facebook.
Якщо ви не зрозуміли, хто такий Едік і як він з’явився в українському інформаційному просторі, то ось пояснення. В одній з вінницьких груп жінка поскаржилася на якість води з крану, запевняючи, що побачила справжнього пуголовка. Це серйозне звинувачення, але пресслужба підприємства вирішила не вступати у конфлікт, а відреагувати жартівливим дописом.
"Це Едік. Універсальна розробка кращих світових лабораторій з метою дослідження стану водопровідних труб, і ми запустили його з водоканалу на Поділля з такою секретною місією", – відповіли у Вінницяоблводоканалі.
Компанія створила для Едіка велику біографію та пояснила, що він пройшов конкурсний відбір, продемонструвавши суддям моральну і фізичну стійкість, досконале знання водопровідних труб, тактичну підготовку тощо. Завдяки неймовірним результатам пуголовка відібрали для виконання небезпечної місії, звісно, секретної.
Втім через виснаження Едік допустив помилку та виплив із крану мешканки мікрорайону Поділля у Вінниці. Тепер за його повернення обіцяють винагороду, враховуючи, яким цінним він є для України.
Наостанок пресслужба Вінницяоблводоканалу зауважила, що українському суспільству потрібно мати почуття гумору в складні воєнні часи. Компанія запевнила: за 111 років її існування жодного пуголовка не було зафіксовано у місцевій воді, адже фахівці цілодобово контролюють якість рідини, що потрапляє у мережу міста.
Як українці відреагували на Едіка
Невдовзі після публікації жартівливого допису виник справжній флешмоб. До пошуків Едіка приєдналися представники Укренерго, які попередили громадян: якщо з розетки вистрибне яскраве дрібне сяйво, це електрон Ваттік, якого випустили в електромережу Вінниччини з пошуковою операцією.
Звичайні користувачі інтернету також оцінили допис водоканалу. Вони похвалили пресслужбу підприємства за легку та сучасну комунікацію, а також запевнили, що скоро у російському пропагандистському просторі точно з’являться вкиди про біолабораторії в Україні.
Де найчистіша вода з-під крану
Моніторинг якості проводить Державне агентство водних ресурсів України. Згідно з дослідженнями, найбільш чисту воду можуть пити жителі Закарпатської та Івано-Франківської областей, а також північних регіонів. Це пояснюється наявністю великої кількості річок і гірських водойм. Ні для кого не секрет, що орієнтовно 80% питної рідини українці отримують з наземних і підземних вод.
Плюс саме ці області можуть похвалитися породами рельєфу, які захищають водойми від забруднень. Наприклад, Львівська область не входить у перелік територій з якісною водою, оскільки там серйозна промислова діяльність. Чим більше викидів в атмосферу через виробництво та переробку, тим більше бруду потрапляє у річки.
Інтерактивна мапа Держагентства водних ресурсів чітко показує, що найчистішу воду п’ють в Яремче, Ужгороді, Луцьку, Житомирі, Тернополі, Могилів-Подільському тощо.
Раніше сайт Pro Гроші писав, чи повинен новий власник віддавати гроші за чужу комуналку. Також ми повідомляли про субсидію на оплату комуналки та розповідали, скільки отримують українці у 2024 році.