Укрпошта відкрила попереднє замовлення на новий поштовий блок під назвою "І буде весна!". Офіційний продаж розпочнеться 23 лютого, напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Це знаковий випуск, адже він вшановує десятирічну боротьбу нашого народу з окупантами.
Про це йдеться в онлайн-магазині Укрпошти.
Блок містить чотири марки з різними світлинами, що відображають реалії воєнного часу. Це відомі на весь світ фото, які здобули престижні міжнародні нагороди:
- марка № 2072 – "Захоплення аеропорту "Бельбек". Севастополь, 2014 р.";
- марка №2073 – "Кохання не спинити! Харків, 2022 р.";
- марка № 2074 – "Світло переможе! Азовсталь. Маріуполь, 2022 р.";
- марка № 2075 – "Руки піхотинця. Бахмут, 2023 р.".
"Цей тиждень особливий в історії України – 10 років з початку війни і 2 роки з початку повномасштабного вторгнення. Було дійсно важко знайти те художнє зображення, яке б передало саме ті почуття, що відчувають мільйони українців", – розповів генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.
Тож на марках зобразили насправді знакові світлини, які неможливо забути, один раз побачивши: протистояння українців "зеленим озброєним оркам" під час захоплення аеропорту в Севастополі, весільну фотосесію медиків-волонтерів у дворі зруйнованого харківського будинку, воїна у променях сонця на Азовсталі під час оборони Маріуполя, руки військового за кілька сотень метрів від окопів росіян під Бахмутом.
Поштовий набір містить блок із чотирьох марок, художній конверт формату С6 і чотири картки. Українці можуть зробити попереднє замовлення випуску, придбавши філателію за 136 грн. Всього надрукували 250 000 екземплярів.
П’ять найдорожчих марок світу
Раніше ми розповідали, за якими старовинними марками полюють колекціонери через їхню унікальність. Це дійсно рідкісна філателія, доступна в обмеженій кількості. Деякі марки взагалі залишилися в єдиному екземплярі, що також вплинуло на формування цінності. Серед найбільш дорожчих марок світу такі:
- "Британська Гвіана", 1856 рік;
- "Святий грааль", 1868 рік;
- "Сицилійська помилка кольору", 1859 рік;
- "Жовтий трискілінг", 1855 рік;
- "Уся країна – червона", 1968 рік.
"Британська Гвіана" має номінал 1 цент і була випущена в місті Джорджтаун. Кілька років тому її купила компанія Stanley Gibbons за 8,3 млн доларів в американського підприємця Стюарта Вайцмана. "Святий грааль" цього ж номіналу коштує 3 млн доларів та існує лише у двох екземплярах.
"Сицилійська помилка кольору" стала особливою через помилку друку: вона мала бути помаранчевою, а не синьою. На аукціоні марку продали за 2,6 млн доларів. "Жовтий трискілінг" так само друкували в іншому відтінку – зеленому. Востаннє філателію оцінили у 2,3 млн доларів (1996 рік).
Марка "Уся країна – червона" представлена у дев’яти копіях, але містить серйозну для Китаю помилку, що призвело до формування великої ціни у 2 млн доларів.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що Укрпошта присвятила нові марки своїм працівникам і розповідали, що на них зображено. Також ми повідомляли, що Укрпошта показала нову святкову марку, останню у 2023 році.