Українці часто стикаються з такою проблемою, як блокування банківських рахунків. При цьому фінансові установи здійснюють це без попереджень. Зазвичай представники банків аргументують це рішення так: біло виявлено підозрілі фінансові операції.
Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA.
За порушення правил фінансового моніторингу в Україні рахунки блокують усі банки, ініціюючи перевірку транзакцій та класифікуючи їх як "ризиковані". Навіть здійснення криптовалютних операцій може призвести до блокування рахунків, особливо якщо гроші отримані з рахунку, що використовувався шахраями. Крім того, під прицілом операцій опиняються ті, які включають великі суми готівки, а також транзакції осіб з публічною значущістю, таких як політики.
Фінансовий аналітик YouControl, д.е.н. Роман Корнилюк розповів, що банки мають право штрафувати клієнтів за порушення фінансового моніторингу. Він стверджує, що зростання кількості штрафів пов'язане з:
- глобальними трендами зміцнення ролі фінансового моніторингу в діяльності банків;
- збільшенням ролі держави в економіці;
- підвищеним соціальним запитом на прозорість і підзвітність.
Керівниця юридичного департаменту YouControl Надія Чаленко наголошує, що картку можуть заблокувати навіть за неоновлені дані про себе, а також у випадках арешту виконавчою службою чи невиконання судових рішень.
Зокрема, особливу увагу слід приділяти таким випадкам:
- онлайн-покупки на великі суми, особливо вночі;
- зняття незвичайно великої суми готівки в регіоні, де клієнт зазвичай не перебуває;
- отримання та виведення готівки великої суми на картку;
- операції з криптовалютою чи іншими віртуальними активами на значну суму;
- транзакції на великі суми, особливо понад 400 тис. гривень.
Чому ПриватБанк може заблокувати рахунок
Державний банк "ПриватБанк" знову привертає увагу через блокування карток та доступу до "Приват24" з підозрою у фінансових махінаціях. Клієнтка поскаржилася на відсутність повідомлень від банку та невдачі в спробах зв'язатися. Банк відзначає, що рахунок заблоковано через підозру у шахрайських операціях, а розблокування можливе лише за участю правоохоронних органів або суду.
Раніше ми повідомляли, яку дивну вимогу для оплати комуналки висунув ПриватБанк. Також ми писали, чому Ощадбанк щомісяця списує по 100 гривень.