Криптовалюта Bitcoin (BTC) у 2024 році продовжує встановлювати усі можливі та неможливі рекорди. Так, 5 березня курс перевищив позначку у понад 69 208 доларів, перевищивши історичний максимум, який був встановлений у листопаді 2021 року — 68 999 доларів.
Про це свідчать дані криптобіржі CoinDesk.
"Ціна BTC встановила рекорд, піднявшись вище 69 000 доларів на криптовалютній біржі Coinbase. Цей рівень перевищує вартість від 10 листопада 2021 року", – йдеться у повідомлені.
У виданні Reuters тим часом пов'язують стрімке зростання BTC з тим, що криптовалюту активно скуповують спотові фонди ETF з дозволу американського уряду.
Так, головний економіст Equiti Capital Стюарт Коул каже, що криптовалютою зараз замінюють золото, оскільки ринки прагнуть отримати додатковий захист від зростання процентних ставок.
"Тож не дивно, я думаю, що коли ви бачите зростання ціни на золото, криптовалюти також зростають", — пояснив він.
Аналітики ж зазначають, що успіх BTC зараз би ніхто б не обговорював, якби не так званий халвінг – процес, який відбувається кожні чотири роки, коли швидкість випуску токенів, а також винагороди майнерам скорочуються вдвічі.
Так, майнери можуть добути лише 21 мільйон біткоїнів, причому 19 мільйонів монет вже видобуто.
Курс Bitcoin у 2024 році може перетнути позначку у 70 тисяч доларів
Вище ми вже згадували, про історичний максимум криптовалюти у листопаді 2021 року, коли вартість циврових грошей склала 69 тисяч доларів. Однак аналітики переконані, що цього року вартість BTC досягне нового абсолютного рекорду.
Bitcoin вже випередив рубль за рівнем капіталізації та наздоганяє швейцарський франк
Наприкінці лютого 2024 року ринкова капіталізація криптовалюти становила 1,2 трильйона доларів, тоді як капіталізація російського рубля перебувала на рівні 1,! трильйона доларів. У рейтингу валют світу Bitcoin наразі поступається швейцарському франку, капіталізація якого — 1,29 трильйона доларів.
Чому Європейський центробанк сумнівається, що у криптовалюту варто інвестувати
Попри те, що Bitcoin продовжує збагачувати своїх інвесторів, в Європі досить сторожко ставляться до існування криптовалюти. Так, Ульріх Біндсайл, який очолює підрозділ ринкової інфраструктури та платежів ЄЦБ та радник Юрген Шааф вважають, що інвестувати у криптовалюту — небезпечний план, оскільки різке зростання вартості після запуску спотових ETF є "швидкоплинним сплеском емоцій".
Раніше ми розповідали, скільки криптовалюти є у чиновників з України. Також ми писали, як Ілон Маск допоміг здорожчати невідомій "крипті".