Головна Новини Фінанси ЖКГ Індастрі Бізнес Макроекономіка

Українцям за кордоном можуть послабити допомогу: де і чому уріжуть виплати

Уряд країни вважає, що великі суми фінансової допомоги негативно впливають на біженців і гальмують їхню мотивацію до працевлаштування

Фото: УНІАН, Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Українцям у Німеччині можуть послабити допомогу

Фото: УНІАН, Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Чимало українців знайшли прихисток у Німеччині, тікаючи від повномасштабної війни. Вони отримують від держави фінансову допомогу, причому сума, порівняно з деякими іншими країнами Європи, більша. На думку частини політиків, через виплати біженці не поспішають шукати роботу для самостійного забезпечення своїх потреб, тож необхідно скоротити грошову підтримку.

Про це пише видання DW.

Понад 1 млн українців переселилися в Німеччину. За програмою фінансової допомоги Bürgergeld вони мають право на виплати в розмірі 502 євро для дорослої людини, яка живе сама. Окремо нараховують гроші на оплату комунальних послуг, оренду житла, навчання у школі та курси підвищення кваліфікації.

Більше того, з 2024 року сума зросте до 563 євро. Якщо родина складається з двох осіб, допомога становитиме 506 євро замість 451 євро. Трохи менше отримують діти і підлітки. За даними німецької влади, Bürgergeld призначили близько 700 тисячам українців.

З них 480 тисяч – працездатного віку, водночас на роботу змогли влаштувалися лише 17%. Для порівняння, у Польщі та Нідерландах частка становить 66% та 70% відповідно. Деякі німецькі політики вважають, що недоцільно витрачати такі великі гроші на фінансове забезпечення біженців, які не хочуть працювати.

На думку голови об'єднання німецької окружної влади Райнгарда Загера, Bürgergeld нівелює мотивацію шукати роботу, адже українцям вистачає коштів, які виділяє держава. Звісно, про повноцінне скасування виплат ніхто не говорить, але не виключено, що будуть задіяні методи для покращення ситуації з працевлаштуванням.

Наприклад, нещодавно міністр праці Губертус Гайль повідомив про деякі послаблення щодо мовних навичок. Адже на роботу з хорошою оплатою неможливо потрапити без знання німецької, а для цього потрібно проходити спеціальне навчання, протягом якого ліпше не покидати територію держави.

Якщо навіть після послаблення вимог до мови біженці не шукатимуть роботу без поважних причин і житимуть лише на фінансову підтримку, їм можуть скоротити виплати на 30%. Хоча наразі подібні санкції не закріплені на законодавчому рівні.

Німецька пенсія для українців

Раніше ми розповідали, що українські пенсіонери мають право отримувати пенсію в Німеччині. Але для цього треба виконати певні умови та відповідати критеріям, зокрема:

  • легально проживати на території держави, навіть зі статусом біженця;
  • досягти пенсійного віку згідно з німецьким законодавством;
  • мати офіційну роботу і страховку;
  • сплачувати внески до пенсійного фонду не менше 5 років.

Отже українці, які вперше виїхали за кордон після початку повномасштабної війни, не матимуть німецьку пенсію, оскільки їм не вистачить трудового стажу, заробленого там. Зауважимо, що пенсійний вік також відрізняється від встановленого в Україні, оскільки підвищується кожного року в розрахунку по 2 місяці на рік.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що українці зможуть повернутися на Різдво і розповідав, як змінилися правила проживання в Ірландії. Також ми повідомляли, як українські біженці живуть на виплати в Європі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.