Шахрайські інновації: на які схеми найчастіше "ведуться" українці
Аби ніколи не потрапити на гачок до аферистів, людям радять дотримуватися кількох правил
Злочинці продовжують викрадати гроші українців
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
В Україні завжди оновлюють технології та спрощуються певні процеси, а разом з тим аферисти вигадують нові схеми, аби нажитися на громадянах. Ба більше, існують найпоширеніші шахрайства на які люди постійно потрапляють.
Про це розповів голова Нацполіції України Іван Вигівський, пише РБК-Україна.
Продаж товарів, яких насправді не існує в інтернеті – це найпоширеніший вид шахрайства в Україні.
Як виявляється, у загальній масі шахрайств їх 60%. Також ще 10% займають так звані "дзвінки з банку". Завдяки ним злочинці намагаються зʼясувати у вас дані, аби потім викрасти гроші.
Не збільшилася кількість афер і у волонтерстві. Хоча на початку війни спостерігався їх ріст, запевняє спікер. Також за його словами, наразі весь рівень шахрайств в Україні йде на спад.
"Так, якщо у червні торік до поліції надходило близько 600-650 звернень з цього приводу, то в грудні вже на третину менше", – говорить Іван Вигівський.
Скоріше за все це сталося завдяки профілактичній роботі, адже населення стає все більш поінформованим про схеми аферистів і не дає себе обманути. Збільшилося і розкриття шахрайств. Наприклад відомо, що поліція ліквідувала понад 60 груп шахраїв з місць позбавлення волі.
Аби ніколи не потрапити на гачок до аферистів, людям радять:
не купувати нічого у неперевірених джерел;
орієнтуватися на відомі онлайн-магазини;
обирати оплату лише накладним платежем;
не зважати на "дзвінки з банків".
Як не натрапити на шахраїв під час покупки через інтернет
Для цього вам слід постійно дотримуватися певних правил, які вас точно захистять:
Довідка про компанію. Перш ніж робити покупки, докладно вивчіть інформацію про компанію, а саме контактні дані, реальні відгуки й рейтинги.
Безпечне з'єднання. Користуйтеся безпечними інтернет-з'єднаннями, особливо при введенні особистих даних та інформації про кредитну карту.
Сильні паролі. Використовуйте надійні паролі для своїх облікових записів та уникайте використання одного паролю для всіх сайтів.
Системи безпеки платежів. Використовуйте платіжні системи, які мають високий рівень безпеки, такі як PayPal або Apple Pay, для уникнення розголошення своїх фінансових даних.
Перевірка URL. Переконайтеся, що ви перебуваєте на правильному сайті, перш ніж вводити особисті дані чи робити покупку.
Актуалізоване програмне забезпечення. Переконайтеся, що ваш браузер та антивірусне програмне забезпечення оновлені, щоб мати найновіші заходи безпеки.
Не використовуйте публічні комп'ютери. Уникайте введення особистих даних на публічних комп'ютерах або відкритих мережах Wi-Fi.
Здійснюйте покупки лише на відомих сайтах. Віддавайте перевагу відомим та надійним онлайн-магазинам, що мають позитивні відгуки від інших користувачів.
Лише у такий спосіб ви можете не переживати за свої дані та гроші, адже у вас навряд їх зможуть вкрасти.
Раніше сайт Pro Гроші повідомляв вам про те, яку підступну схему вигадали шахраї, щоб виманити гроші в українців. Також ми розповідали вам, чому не можна залишати чеки на касі.
Сподобалась стаття?