Зіпсували репутацію назавжди: відомий виробник крабових паличок став спонсором війни
Ця компанія продовжує працювати в Росії та поповнює бюджет країнами мільйона доларів, завдяки яким Москва фінансує війни проти українців
Список спонсорів війни поповнила ще одна відома компанія
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Деякі відомі міжнародні компанії продовжують заробляти гроші співпрацюючи з Росією, яка з 2022 року веде кровопролитну війну проти українського народу. Серед них є й виробник морепродуктів у Європі Viciunai Group (бренд VIČI).
Як повідомляє пресслужба Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК), з цієї причини глобальний виробник різноманітних харчових продуктів потрапив до переліку Міжнародних спонсорів війни.
Як наголошують в агенції попри те, що повномасштабна війна, спровокована Москвою, триває вже майже два роки, але це не заважає Viciunai Group працювати в Росії, шукати нових працівників та сплачувати значні податки до держбюджету країни-агресора.
"Крабові палички з присмаком крові? Таке може бути, якщо компанія-виробник продовжує фінансувати війну, сплачуючи значні податки до бюджету агресора", — зазначили у пресслужбі НАЗК.
При цьому у НАЗК кажуть, що компанія обіцяла піти з російського ринку. Подібні заяви звучали ще у березні 2022 року, коли керівник литовської групи Шарунас Матійошатис сказав, що для того, аби покинути ринок країни, компанії потрібно три-чотири місяці.
"Натомість стало відомо, що Viciunai не припиняє свою роботу в Росії і залишається одним із найулюбленіших брендів російських споживачів", — йдеться у повідомленні.
Крім цього бізнес Viciunai працює у звичайному режимі. До того ж:
- успішно захищає російську торгову марку у суді;
- продовжує запрошувати на роботу персонал, який працює на дочірніх підприємствах, підтримує ринок праці Росії.
Viciunai Group у Росії: який бізнес працює на агресора
За інформацією НАЗК, на виробничому комплексі "Вичюнай-русь" у Калінінградській області працюють 1,5 тисячі працівників. Його чистий прибуток у 2022 році став більшим на 156% і склав 20 мільйонів доларів.
А дочірня компанія Viciunai ТОВ "БалтКо", як офіційний представник компанії в Росії, надає там послуги з перевезення продуктів рибної кулінарії, рибної переробки, сурімі та морепродуктів. Її чистий прибуток за 2022 рік становив 2,5 мільйона доларів.
"Неодноразові заяви про припинення бізнесу та продаж виробництва в РФ ніяк не вплинули на роботу Viciunai Group в Росії. Компанія продовжує спонсорувати війну проти України, сплачуючи великі суми податків до бюджету путінської воєнної машини", — резюмували в НАЗК.
Що означає для компаній потрапити до переліку Міжнародних спонсорів війни
Після цього компанії потрапляють до бази World-Check. Її використовують по всьому світу, щоби виявляти фінансові, регуляторні та репутаційні ризики. Також офіційні структури активно закликають до бойкоту продукції компаній, які потрапляють до бази.
Зауважимо, що у переліку Міжнародних спонсорів війни є не тільки VIČI. Ще раніше туди потрапили:
- CRCC; CRCC;
- Rockwool;
- Nestle;
- China National Offshore Oil Corporation (CNOOC Group);
- China Petrochemical Corporation (Sinopec Group)
- China National Petroleum Corporation (CNPС);
- PepsiCo;
- Mars;
- Japan Tobacco International;
- Philip Morris International;
- Alibaba Group Holding LimitedЮ;
- Bacardi;
- Unilever;
- Auchan;
- Metro;
- Bonduelle;
- Leroy Merlin.
Додамо, що представництва усіх цих компаній продовжують свою діяльність в Україні. Усе тому, що у НАЗК відсутні повноваження закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу.
Раніше ми розповідали про найбільші китайські нафтогазові компанії, яких визнали спонсорами війни Росії проти України. Також ми писали, коли Україна отримає від європейських партнерів заарештовані активи росіян.
Сподобалась стаття?