Роботи вистачить на всіх? Що відбувається на ринку праці взимку
Розповідаємо, про ситуацію на ринку праці в Україні та яких фахівців потребують роботодавці найбільше
Вакансій стає все більше
Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші
На ринку праці в Україні відбулось доволі багато змін за останні роки, особливо інтенсивна трансформація відбулася після повномасштабного вторгнення. Однак, у другій половині 2023 року, експерти відмічають помітне збільшення кількості вакансій.
Про те, що зараз відбувається на ринку праці, розповіла експертка з працевлаштування Валентина Бардадим в ефірі телемарафону.
За словами Бардадим, серйозний впив на ринок праці має сезонний фактор. Найбільшу активність з пошуку співробітників проявляють роботодавці з:
- Києва;
- Київської області;
- Одеської області;
- Львівської області;
- Дніпровської області.
До переліку найвисокооплачуваніших посад, які пропонують українські роботодавці, не пов’язаних з ІТ-сферою, — керівні позиції (30 000— 35 000 грн), увійшли:
- медіабаєр — 60 000 грн;
- водій-міжнародник — 40 000 грн;
- візовий менеджер — 35 000 грн;
- зубний лікар — 30 000 грн;
- рихтувальник — 30 000 грн;
- рієлтор — 30 000 грн.
На її думку, в осіньо-зимовий період український бізнес починає трішки оживати, а саме зараз наступає ця активна фаза. Саме тому кількість вакансій зросла, навіть у порівнянні з лютим 2022 року. У 2023 році більшість вакансій було розміщено на початку осені.
"Якщо не помиляюся, там показник становив близько 105 тисяч вакансій, які опублікували роботодавці. Це дуже велика цифра, і це не може не тішити – бізнеси ще активніше починають відкривати вакансії, а не скорочувати. А у співробітників, які шукають роботу, більше можливостей працевлаштуватися", – зазначила експертка.
Які професії мають найбільший попит у 2023 році
Дослідження кадровиків свідчать, що далеко не всі професії запотребовані у роботодавців. Найбільший попит мають такі працівники:
- кадрові військові;
- медики;
- представники робітничих професій;
- вузькопрофільні фахівці із деяких інших сфер.
Водночас сфера ІТ зараз не дуже стабільна через високу конкуренцію, але зарплати у таких робітників все ще залишаються на високому рівні. За даними експертів, якщо розглядати статистику в цій сфері за місяцями, кількість відгуків на деякі вакансії змінюється на 30%, а конкуренція в ІТ у 20 разів перевищує середню по країні та змінюється мало не щотижня.
Раніше ми писали, як ринок праці в Україні адаптувався до умов війни, а також чому у професіях, де використовують технології з підтримкою штучного інтелекту, зросла кількість робочих місць.
Сподобалась стаття?