Годують росіян і фінансують війну: відома мережа фастфуду стала міжнародним спонсором війни
Розповідаємо, чому компанія не наважилася покинути російський ринок та що тепер буде з її діяльністю
Кого визнали новим спонсором війни Росії проти України
Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші
В Україні продовжують псувати репутацію міжнародним компаніям, які працюють на Росію у той час, коли вона веде повномасштабну війну проти українського народу. Так,10 січня стало відомо, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло американську франшизу Subway до переліку міжнародних спонсорів війни.
Про це повідомили у пресслужбі агентства.
Зазначається, що одна з найбільших у світі мереж, яка налічує понад 500 закладів швидкого харчування, не просто працює на російському ринку, а ще й сплачує податки у державний бюджет країни-агресора. У НАЗК також кажуть, що Subway:
- проводить активну рекламну діяльність у російських підсанкційних соціальних мережах;
- доставляє їжу через сервіси "Яндекс", які співпрацюють із державними та правоохоронними органами Росії.
"У компанії запевняють, що турбується за здоровʼя споживачів, але працюють в Росії та фінансують вбивства українців. Російська мережа Subway наразі – є третя за кількістю точок у Європі після Великої Британії та Німеччини", — йдеться у повідомленні.
В українському агентстві наголошують, що Subway з'явився на російському ринку ще понад 20 років тому. За цей час компанія:
- створила близько шести тисяч робочих місць;
- налічує 550 ресторанів у 122 містах.
А коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, керівництво Subway не намагалося засудити дії керівництва країни. Мало того, компанія навіть не скоротила свою діяльність в Росії. Тож крім того, що відома компанія платить податки в бюджет РФ, вона ще й надає робочі місця росіянам.
При цьому а НАЗК пояснюють, що для роботи у Росії Subway використовує систему франчайзі: під брендом працюють юридичні особи, вони генерують доходи та сплачують податки. У Росії франшизою мережі Subway володіє компанія Subway Russia Service Company з головним офісом у Санкт-Петербурзі.
У самій сама Subway раніше казали, усі ресторани у країні перебувають під управлінням місцевих та головних франчайзів, тож саме через це ресторани у Росії досі працюють. Однак у НАЗК переконані, що виправдання Subway є недоречними. Усе тому, що російські банки почали блокувати платежі за користування франшизою, бо були не готові брати на себе відповідальність за опрацювання платежів на адресу франчайзера з "недружньої" держави (США).
Але Subway залучила російську юридичну компанію Nevsky IP LAW та проаналізувала договори і санкційне законодавство Росії. Спеціалістам вдалося знайти юридичні механізми, завдяки яким можна законно збирати роялті з франчайзі. А також переадресовувати їх холдинговій компанії.
"Тож компанія допомогла Subway знову отримувати роялті із російських франчайзі. Банки знову приймають платежі, а франчайзі виконують обов'язки зі сплати роялті", – підкреслили у НАЗК.
Які ще відомі бренди стали спонсорами війни
- CRCC; CRCC;
- Rockwool;
- Nestle;
- China National Offshore Oil Corporation (CNOOC Group);
- China Petrochemical Corporation (Sinopec Group)
- China National Petroleum Corporation (CNPС);
- PepsiCo;
- Mars;
- Japan Tobacco International;
- Philip Morris International;
- Alibaba Group Holding LimitedЮ;
- Bacardi;
- Unilever;
- Auchan;
- Metro;
- Bonduelle;
- Leroy Merlin.
Що цікаво: представництва усіх цих компаній досі працюють в Україні. Усе тому, що у НАЗК відсутні повноваження закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу.
Раніше ми розповідали, про найбільші китайські нафтогазові компанії, яких визнали спонсорами війни Росії проти України. Також ми писали, чому компанія VIČI опинилася серед симпатиків російської війни проти України.
Сподобалась стаття?