Головна Новини Фінанси ЖКГ Індастрі Бізнес Макроекономіка

Вперше з 2022 року: курс біткоїна продемонстрував різкий ріст

Деякі експерти вбачають у коливанні вартості криптовалюти позитивний сигнал для розвитку цього ринку, тоді як інші залишаються обережними та вказують на можливі ризики

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Курс біткоїна перевищив 40 тис. доларів

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

У світі криптовалют знову відзначився великий успіх, оскільки найпопулярніший цифровий актив, біткоїн, вперше за майже півтора року досягнув рекордної вартості в 40 тисяч доларів. Це сталося в неділю, 3 грудня.

Про це повідомляє Reuters.

Криптовалюта досягла позначки 40 085 доларів, що є найвищим рівнем за тривалий проміжок часу, а саме з 4 травня 2022 року. Біткоїн показав зростання на 1,55% о 22:34 за Гринвічем, додавши 611 доларів до своєї вартості в порівнянні з попереднім закриттям.

Біткоїн досяг позначки 40 тисяч доларів
Біткоїн досяг позначки 40 тисяч доларів
Фото: Binance

Досягнення позначки в 40 тисяч доларів стало можливим після зростання біткоїна на 51,1% порівняно з річним мінімумом у 26 533 долари, зафіксованим 11 жовтня. Графік демонструє, що максимальна вартість криптовалюти становила 40 190 долара, підтверджуючи стабільність його росту.

На наступний день, 4 грудня, криптовалюта продовжила свій ріст, досягши вартості 41 450 доларів станом на 09:55. За ніч ціна цифрової валюти зросла на додаткові 1 357 доларів.

Динаміка зміни вартості біткоїна
Динаміка зміни вартості біткоїна
Фото: Binance

Попри таку тенденцію, важливо зазначити, що ціна біткоїна залишається нижчою за його рекордний максимум у 69 000 доларів. Цей факт породжує питання про те, чи може ця цифрова валюта стати популярною серед звичайних людей, як передбачали його прихильники. Великі інвестори та компанії також виявляють певну недовіру і побоювання стосовно цієї криптовалюти.

До чого варто готуватися власникам криптовалют в Україні

В Україні можуть ввести податок на криптовалюту. Згідно з законопроєктом, фізичні та юридичні особи повинні подавати звіти про віртуальні активи.

Юридичні особи повинні будуть оподатковувати віртуальні активи у формі податку на прибуток. Вартість активів визначатиметься через операції продажу, обміну або відчуження, з можливістю реєстрації збитків чи прибутку.

Фізичні особи повинні вести окремий облік операцій із віртуальними активами, оподатковуючи їх за податком на доходи фізичних осіб. Базова ставка податку на прибуток становитиме 18%.

Однак ті, хто використовує спрощену систему оподаткування, не можуть володіти цифровою валютою, оскільки в цьому випадку не передбачено оподаткування прибутку. А ось торгові майданчики криптовалют стануть податковими агентами.

Раніше ми повідомляли, до якої цифрової валюти варто придивитися вже зараз. Також ми писали, які ставки оподаткування криптовалют запропонували українцям.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.