Головна Новини Фінанси ЖКГ Індастрі Бізнес Макроекономіка

Безплатне житло для ВПО: хто може розраховувати на допомогу

Наразі лише певні категорії переселенців можуть отримати безплатне житло

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Деякі ВПО можуть отримати безплатне житло

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Після початку повномасштабної війни в Україні багато громадян стали внутрішньо переміщеними особами, оскільки їм довелося покинути свої домівки та переїхати до інших регіонів. Деякі категорії таких українців наразі можуть розраховувати на надання безплатного житла, проте, забезпечити місцем проживання усіх переселенців – надзвичайно дорого.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Після реалізації ініціативи щодо забезпечення внутрішньо переміщених осіб місцем проживання, розраховувати на безплатне житло зможуть насамперед:

 • діти-сироти;
 • багатодітні родини;
 • особи з інвалідністю;
 • пенсіонери.

Хто зараз може отримати безплатне житло

Наразі пільгові категорії переселенців можуть отримати безплатне житло на строк 6 місяців, яке мають надати органи місцевого самоврядування. У такому випадку внутрішньо переміщені особи мають сплачувати виключно за спожитий обсяг комунальних послуг.

Що мають робити органи місцевого самоврядування

За розселення ВПО в регіонах відповідають органи місцевого самоврядування, також в обов’язки таких установ входить:

 • здійснювати побудову нової нерухомості та реконструкцію застарілих будинків;
 • орендувати та викуповувати будинки;
 • передавати нерухомість у державну чи комунальну власність;
 • перетворювати нежитловий фонд у статус житлового;
 • здійснювати капітальний ремонт об'єкта.

Куди звертатися ВПО

Якщо переселенцям потрібно детальна консультація щодо надання безплатного житла або інших питань, які стосуються допомоги внутрішньо переміщеним особам, то громадяни можуть звертатися на такі гарячі лінії:

 • 066-813-62-39 – гаряча лінія для консультації ВПО;
 • 15-48 – гаряча лінія Мінреінтеграції.

Хто з ВПО отримуватиме допомогу у 2024 році

Продовжувати отримувати грошову допомогу від держави з 1 лютого 2024 року без додаткового звернення внутрішньо переміщені особи зможуть за таких умов:

 • якщо середньомісячний сукупний дохід на одну людину не перевищує 4 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;
 • якщо у складі сім’ї є особи працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до 6 років або тяжко хворими дітьми, особи з інвалідністю I чи II групи, громадяни, які виховують трьох та більше дітей віком до 18 років;
 • якщо у складі сім'ї є громадяни, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або неповнолітніми дітьми з інвалідністю, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;
 • якщо у складі сім'ї є фізичні особи, які надають соціальні послуги та отримують компенсацію за їх надання, студенти, які навчаються за денною або дуальною формою в навчальних закладах, місце проживання яких не зареєстроване в гуртожитку.

А також, якщо у складі сім’ї є працездатна особа, яка протягом перших 6 місяців отримання виплат ВПО посприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалася, розпочала діяльність як ФОП або отримала грант на бізнес тощо) й середньомісячний дохід якої не перевищує 3 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Раніше ми розповідали, які пільги можуть отримувати ВПО в Україні. Також ми писали, чи залишаться без допомоги переселенці, які працевлаштувалися.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.