Головна Новини Фінанси ЖКГ Індастрі Бізнес Макроекономіка

Пенсії в Україні: який період безробітним зарахують у страховий стаж

У Київському центрі зайнятості пояснили питання, яке турбує громадян, які наразі є безробітними

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Участь у громадських роботах українцям зараховують в страховий стаж

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українці мають набути достатню кількість страхового стажу для того, аби вийти на пенсію за віком.Однак під час повномасштабної війни багато громадян стали безробітними та долучили до громадських робіт. Та чи зарахує держава цей період до страхового стажу?

Відповідь на це питання надали у Київському міському центрі зайнятості.

Так, зазначається, що у пункті 13 Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, який був затверджений Кабміном у 2013 році постановою №175 період, коли зареєстровані безробітні беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, зараховується до страхового стажу в разі наступної їх реєстрації.

Також у пункті 8 Порядку надання допомоги по безробіттю йдеться про те, що страховий стаж, який був набутим безробітним у період реєстрації (участь в громадських роботах, суспільно корисних роботах під час воєнного стану, а також інших роботах тимчасового характеру, організації та проведенні виборчого процесу, виконанні програм підготовки у військовому резерві та інших випадках, не заборонених законодавством), включається до страхового стажу для наступних страхових випадків.

Як отримати додатковий страховий стаж

Нерідко виникають ситуації, коли українцям бракує страхового стажу для того, аби вийти на пенсію. Однак його можна докупити.

Для цього громадянин укладає договір із Пенсійним фондом України (ПФУ) на вебпорталі електронних послуг. Підписується документ за допомогою:

  • Дія Підпису;
  • кваліфікованого електронного підпису;
  • системи GOV.ID.

Як підтвердити робочий стаж без трудової книжки

Якщо українець втратив свою трудову книжку під час повномасштабної війни, то підтвердити свій стаж йому допоможуть свідки. Але залучити їх можна лише у разі, якщо підприємство, установа, організація або їх правонаступники розташовані:

  • на тимчасово окупованій Росією території України;
  • у районі проведення АТО або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Росії;
  • на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Також запросити свідка для підтвердження робочого стажу можливо, якщо майно чи документи людини в Україні пошкодились або були знищені під час воєнних (бойових) дій.

Раніше сайт Pro Гроші розповідав, кому з українців не проіндексують пенсії навесні цього року. Більше про соціальні виплати в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.