Головна Новини Фінанси ЖКГ Індастрі Бізнес Макроекономіка

Пенсія у 2024 році – скільки потрібно стажу для законного відпочинку

Варто памʼятати, що підтвердити роки своєї роботи ви можете навіть без трудової книжки

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Деякі українці вже можуть вийти на пенсію

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Стаж роботи в Україні є важливим для отримання пенсії, оскільки визначає право на соціальне забезпечення. Цей стаж показує, скільки років людина працювала та сплачувала внески до пенсійного фонду. Чим більший стаж, тим більша сума пенсії, яку може отримати особа після виходу на пенсію. Таким чином, стаж роботи в Україні допомагає забезпечити фінансову стабільність після завершення професійної діяльності.

Про це йдеться в Telegram-каналі "Ти ж юристи".

"Страховий стаж – це не той період, упродовж якого людина фактично працювала, а той, протягом якого роботодавець сплачував за неї до Пенсійного фонду", – йдеться у повідомленні.

Також у такому випадку має значення і сума відрахувань. Періоди трудової діяльності, наприклад, робота, військова служба тощо, які людина набула до 1 січня 2004 року, також включаються до вашого страхового стажу.

Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком у 2024 році, становить:

  • після досягнення віку 60 років – не менше 31 року;

  • після досягнення віку 63 роки – не менше 21 року;

  • після досягнення віку 65 років – не менше 15 років.

Як отримати додатковий страховий стаж

Ми вже зазначали про те, що нерідко виникають ситуації, коли українцям бракує страхового стажу для того, аби вийти на пенсію. Однак громадяни цілком можуть його докупити. Для цього громадянин укладає договір із Пенсійним фондом України (ПФУ) на вебпорталі електронних послуг.

Підписується документ ви можете за допомогою:

  • Дія Підпису;

  • кваліфікованого електронного підпису;

  • системи GOV.ID.

Як підтвердити робочий стаж без трудової книжки

Якщо українець втратив свою трудову книжку під час повномасштабної війни, то підтвердити свій стаж йому допоможуть свідки. Однак залучити їх можуть не всі. Здебільшого це стосується лише тих випадків, коли підприємство, установа, організація або їх правонаступники розташовані:

  • на тимчасово окупованій Росією території України;

  • у районі проведення АТО або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Росії;

  • на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Також запросити свідка для підтвердження робочого стажу можливо, якщо майно чи документи людини в Україні пошкодились або були знищені під час воєнних (бойових) дій. Тобто, лише у таких випадках ви можете підтвердити свій стаж роботи навіть, якщо у вас немає відповідних документів.

Раніше сайт Pro Гроші розповідав, кому з українців не проіндексують пенсії навесні цього року. Більше про соціальні виплати в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.