Безпека транзакцій: за що банки можуть заблокувати рахунки українців без попередження
Навіть, якщо клієнт не знав, що щось порушує, то установа все одно перевірить транзакцію і навіть може визначити її, як "ризиковану"
Українцям можуть заблокувати рахунок
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
В Україні банки можуть заблокувати рахунки українців. Все через підозрілі операції. Ба більше, фінансовий моніторинг працює автоматично, а отже може зачепити будь-яку операцію.
Про це пише OBOZ.UA.
Чому банки блокують рахунки
Наразі на профільних форумах є одна з найпоширеніших скарг – "ПриватБанк" без попередження заблокував усі рахунки!". Але варто памʼятати про те, що усі українські банки блокують рахунки через порушення правил фінансового моніторингу. Тобто, навіть, якщо клієнт не знав, що щось порушує, то установа все одно перевірить транзакцію і навіть може визначити її, як "ризиковану".
Ваш рахунок можуть заблокувати через:
обмін криптовалюти;
отримання коштів з рахунку, який раніше використовували шахраї;
нетипову операцію на велику суму з готівкою тощо.
Однак деякі люди перебувають під особливою увагою. Йдеться про політично значущих осіб. Саме тому, наприклад, народних депутатів набагато частіше банки проситимуть пояснити те, хто і чому переказав вам кошти. Ба більше, якщо установи цього не проводитимуть фінансового моніторингу, то їх навіть можуть за це штрафувати. І останнім часом штрафів стає дедалі більше, розповідає д.е.н., фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк.
"Зростання кількості штрафів повʼязано з глобальними трендами посилення ролі фінмоніторингу в діяльності фінансових установ, посиленням ролі держави в економіці в умовах геоекономічної фрагментації, підвищеним соціальним запитом на прозорість та підзвітність і розвитком технологій автоматизованого аналізу великих масивів даних", — каже експерт.
Корнилюк пояснює, що в умовах курсу України на європейську інтеграцію вимоги фінмоніторингу і далі будуть посилюватись, якщо ми як суспільство прагнемо стати частиною цивілізованого і демократичного світу.
Керівниця юридичного департаменту YouControl Надія Чаленко розповідає, що заблокувати картку можуть навіть за:
неоновлені дані про себе;
якщо було накладено арешт виконавчою службою;
якщо фізична особа не зможе довести законне походження коштів.
Особливу увагу варто приділяти таким випадкам:
зняття незвично великої суми готівки в регіоні, де ви зазвичай не перебуваєте;
великі онлайн-покупки, особливо вночі;
отримання великої суми на картку та її виведення готівкою;
операції з криптовалютою чи іншими віртуальними активами на суму понад 30 тис. грн;
транзакції на суму 400 тис. грн і більше.
Саме тому варто відповідально підходити до таких операцій, аби ваш рахунок не був заблокований.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що в Україні скоротилась кількість не банків і розповідав, кого НБУ позбавив ліцензії. Також ми повідомляли, що Національний банк готує пом'якшення валютних обмежень.
Сподобалась стаття?