Головна Новини Фінанси ЖКГ Індастрі Бізнес Макроекономіка

У Німеччині відбудуться серйозні зміни для біженців: до чого готуватися українцям

Розповідаємо, що може змінитися для українців, які після початку повномасштабної війни з Росією переїхали жити до Німеччини

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

У Німеччині обмежать використання соцдопомоги біженцями

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Біженцям у Німеччині обмежать використання соціальної допомоги. Їм, наприклад, заборонять переказувати гроші родичам, які залишаються на батьківщині.

Як пише видання Bild, влада 14 із 16 федеральних земель країни вирішили створити єдину платіжну картку для біженців, тож шукачі притулку у Німеччині не зможуть повноцінно використовувати надану соціальну допомогу.

Наприклад, біженцям заборонять переказувати гроші з картки на банківські рахунки. Тобто грошовою допомогою не можна буде поділитися з родичами, які залишилися на Батьківщині. Як зауважують журналісти, досі для багатьох це була одна із вагомих причин переїхати в Німеччину та отримувати соціальні виплати.

Також такою карткою не можна буде оплатити товари або послуги за кордоном. Тобто картка діятиме лише на території Німеччини — тут, якщо на картці є гроші, дозволяється придбати будь-які товари, навіть алкоголь.

З картки можна буде зняти обмежену суму готівки, кожна федеральна земля самостійно визначиться з мінімальними та максимальними лімітами. Також для біженців з єдиною соціальною карткою встановлять обмеження на онлайн-купівлі в інших країнах Європейського Союзу. До того ж картку анулюють, якщо її власник використовуватиме кошти за нецільовим призначенням.

"Фінансові кошти, що надаються відповідно до Закону про допомогу шукачам притулку, призначені для забезпечення потреб для існування в Німеччині та не призначені для фінансування сімей на батьківщині", – прокоментував про майбутні зміни прем'єр-міністр Нижньої Саксонії Штефан Вайль.

Планується, що запроваджувати зміни для біженців у Німеччині почнуть вже влітку 2024 року.

Отримати німецьке громадянство буде набагато простіше

Нещодавно німецький парламент дозволив іноземцям, які на законних підставах проживають в країні, отримувати громадянство за спрощеною процедурою. Дехто з українських біженців теж зможе скористатися змінами.

Ключова зміна – з восьми до п'яти років скоротився строк проживання у Німеччині для того, щоби отримати право на набуття громадянства. А в разі "особливих інтеграційних досягнень" натуралізація можлива навіть через три роки.

Таким чином німецька влада хоче перетворити країну у більш привабливу для іноземців.

Раніше ми розповідали, на які виплати можуть розраховувати біженці після повернення до України. Також ми писали, яку грошову допомогу отримують громадяни України за кордоном.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.