Енергоефективне рішення: як підключити автономне опалення в квартирі
Експерти запевняють, що воно може бути підключеним лише в будинку, де не більше 10 поверхів
Дане опалення користується попитом
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
Автономне опалення має чимало переваг, адже воно дозволяє ефективно управляти температурою в будинку без необхідності постійного контролю, забезпечує комфорт у приміщенні, а також може бути програмованим для зниження витрат енергії в періоди, коли немає потреби в опаленні. Однак встановити його не так просто, як здається.
Про це йдеться на сайті riel.ua.
Насправді, як каже законодавство, автономне опалення може бути підключеним лише в будинку, де не більше 10 поверхів. Також дана система має свої особливості підключення:
У будинку проводять збір підписів усіх сусідів, що підтверджує їхню згоду на відключення від централізованої мережі опалення.
Заява з протоколом зібрання сусідів і їхніми підписами передається до адміністрації місцевого самоврядування.
Далі цю заяву передають до комісії, що має розглянути питання та винести остаточне рішення. Лише протягом 5 днів її отримує адміністрація місцевого самоврядування. Вам, як заявникові, дістається лише копія документа.
У разі позитивного рішення комісії будинок відключають від централізованого опалення. Після цього і коли буде підписано відповідний акт, абоненти вже не отримуватимуть рахунків за сплату послуг.
Наступний крок — необхідно розробити проєкт, що відповідатиме вимогам законодавства стосовно будівельних норм.
Крім того, необхідно підготувати спеціальний проєкт, на основі якого буде реалізована автономна система опалення. Але у ньому треба врахувати всі особливості системи теплопостачання в конкретному населеному пункті.
Вже після всіх цих кроків ви можете звертатися до компанії, яка займатиметься обладнанням автономного опалення. Вам необхідно буде зробити:
Монтаж котла в багатоповерховому будинку або ЖК. Якщо ви вибрали електричний агрегат, обов’язково перевірять потужність електромережі.
Потім котел під'єднають до електричної чи газової мережі, підведуть труби.
Не завжди, але в деяких випадках може знадобитися заміна радіаторів чи труб.
Як зекономити на опаленні
Існує кілька способів для цього:
Забезпечте добру ізоляцію стін, даху та вікон, щоб утримувати тепло всередині приміщення.
Встановіть програмований термостат, який автоматично регулює температуру в будинку залежно від вашого розкладу та потреб. Наприклад, зниження температури вночі або в періоди, коли нікого немає вдома.
Впевніться, що ваша опалювальна система перевірена та обслужена регулярно. Чисті та належно налаштовані системи працюють ефективніше і споживають менше енергії.
Також можете розглянути можливість використання альтернативних джерел тепла, що також допоможе зекономити чималу кількість грошей.
Раніше ми писали, якою має бути комфортна температура у квартирі, а також як вибрати найкращий обігрівач для дому.
Сподобалась стаття?